Tygodniowa sprzedaż tokenów NFT najniższa od stycznia | Wiadomości | CrypS.

Tygodniowa sprzedaż tokenów NFT najniższa od stycznia

Mariusz Przepiórka
Twórca LTC przewiduje załamanie cen tokenów NFT

Drugi tydzień listopada był jednym z najgorszych w tym roku pod względem sprzedaży tokenów NFT w kategorii sztuka i kolekcjonerstwo. Liczba sprzedanych tokenów NFT w tych kategoriach wyniosła w zeszłym tygodniu zaledwie 86 870 sztuk, co stanowi najniższą tygodniową sprzedaż od początku stycznia.

Dane te mogą wskazywać na spadek popytu na sztukę cyfrową po dużych wzrostach latem 2021 roku. Tygodniowa sprzedaż dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich NFT w październiku przekraczała 250 000 sztuk. Najwyższa tygodniowa wielkość sprzedaży dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich w tym roku miała miejsce na początku czerwca, kiedy zakupiono 515 880 tokenów NFT.

Należy również zauważyć, że średnia cena sprzedaży tokenów NFT nigdy nie była wyższa – w ostatnim tygodniu października po raz pierwszy w historii przekroczyła 127 000 USD i nadal utrzymuje się w pobliżu tego poziomu.

Duże zainteresowanie NFT w wyszukiwarkach

Dane wyszukiwarki Google wskazują jednak, że spadek sprzedaży nie oznacza spadku zainteresowania tokenami NFT. Dane dotyczące wyszukiwania słów kluczowych wskazują, że zainteresowanie tokenami NFT wzrosło do rekordowego poziomu. Według Google Trends, zainteresowanie NFT gwałtownie wzrosło na początku roku, gdy przedmiotem spekulacji stały się tokeny NFT NBA Top Shot firmy Dapper Labs oraz oparte na ethereum.

Początkowo bańka wydawała się krótkotrwała – wolumen wyszukiwania zmniejszył się o około 75% pod koniec czerwca, jednak zainteresowanie zaczęło wracać do wysokich poziomów już w lipcu, by pod koniec października osiągnąć nowe maksima. Od tego czasu ruch w wyszukiwarce Google dla słów kluczowych związanych z NFT nadal wzrasta, podwajając się w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Skok zainteresowania sprawił, że „NFT” wyprzedziło wiele słów kluczowych, które od dawna dominowały w wyszukiwaniach związanych z kryptowalutami, w tym „DeFi”, „Ethereum”, a nawet „blockchain”. Według Google Trends, ruch związany z wyszukiwaniem NFT jest obecnie zdominowany przez kraje azjatyckie, a oprócz Chin, Singapuru, Hongkongu i Filipin w czołówce rankingu znajduje się jeszcze Uganda.

Twórca LTC przewiduje załamanie cen tokenów NFT
reklama
reklama