Twórca terminu "metaverse" uruchomi blockchainowy start-up | Wiadomości | CrypS.

Twórca terminu “metaverse” uruchomi blockchainowy start-up

Redakcja
Decentraland ma 379 aktywnych użytkowników

Amerykański pisarz science fiction Neal Stephenson, który jako pierwszy użył terminu “metaverse”, uruchamia swój własny projekt oparty na blockchainie i skupiający się właśnie na wirtualnej rzeczywistości.


Neal Stephenson jest najbardziej znany ze swojej powieści science fiction Avalanche z 1992 r., w której zgłębił koncepcję świata wirtualnej rzeczywistości. To właśnie w tej powieści po raz pierwszy użyto terminu “metaverse”.

W jego książce metaverse jest przedstawiony jako wirtualne miasto, do którego wchodzi się za pomocą specjalnego zestawu słuchawkowego. Porusza ona tematy nierówności społecznej, kontroli korporacyjnej i wszechobecnej reklamy, która wypełnia ludzkie życie.

Według wpisu na blogu, Neal Stephenson uruchamia nowy projekt o nazwie LAMINA1 wraz z byłym prezesem Bitcoin Foundation, Peterem Vessenesem. Będzie to blockchain warstwy pierwszej, który – jak mają nadzieję jego twórcy – stanie się podstawowym rozwiązaniem dla prawdziwie otwartego metaverse. Wessenes powiedział:

Będzie to miejsce, w którym postaramy się zbliżyć do wizji Neila – miejsce, które uprzywilejowuje twórców pod względem technicznym i artystycznym. Zapewni on wsparcie dla technologii obliczeń przestrzennych oraz społeczności, która będzie je rozwijać.

Według biznesmena Stevenson wniesie do projektu swoją wizję, doświadczenie, mądrość i kilka pomysłów. Chodzi o pomoc środowisku naturalnemu i godne wynagrodzenie dla twórców metaverse.

Decentraland ma 379 aktywnych użytkownikówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.