Twórca RECoin skazany na 18 miesięcy więzienia | Wiadomości | CrypS.

Twórca RECoin skazany na 18 miesięcy więzienia

Mariusz Przepiórka
więzi

Maksim Zasławski, który stworzył RECoin został skazany na 18 miesięcy więzienia za udział w dwóch ICO związanych z diamentami (DRC World) i nieruchomościami (RECoin).

Prawdopodobnie zostanie również ukarany grzywną przez SEC w związku ze sprawami cywilnymi dotyczącymi wypłaty odszkodowania. Prokurator żądał dla niego kary od 30 do 37 miesięcy więzienia.

Oskarżony przyznał się do organizacji dwóch ICO, w ramach których oszukał około 1000 inwestorów. Sąd uznał m.in., że Zasławski dopuścił się oszustwa, informując inwestorów, że posiada zespół prawników, brokerów i księgowych, którzy w ramach RECoin będą zajmować się inwestowaniem zgromadzonych środków na rynku nieruchomości.

RECoin był promowany jako token oparty o nieruchomości zlokalizowane w krajach rozwijających się. Zdaniem sądu Zasławski kłamał, ponieważ token nie był zabezpieczony żadnymi nieruchomościami. DRC World z kolei miał opierać się o diamenty. W tym przypadku również Zasławski nie dokonał zakupu żadnych diamentów. Twierdził ponadto, że zgromadził między 2 a 4 mln USD ze sprzedaży 2,8 mln tokenów RECoin, podczas gdy w rzeczywistości pozyskał jedynie 300 tys. USD.

więzireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.