Twitter przygotowuje się do adopcji kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Twitter przygotowuje się do adopcji kryptowalut

Redaktor: Albert Czajkowski
Popularność bitcoina na Twitterze pobija kolejne rekordy

Kayvon Beykpour, kierownik produktu w spółce Twitter, potwierdził dziś krążące od kilku dni plotki, że platforma społecznościowa wkrótce uruchomi usługę napiwków Bitcoin Lightning. Plotki pojawiły się po tym, gdy deweloper Alessandro Paluzzi opublikował zrzuty ekranu, które wskazywały, że Twitter testuje możliwość wprowadzenia adresu portfela BTC w profilu użytkownika.

Napiwki BTC na Twitterze

Deweloper aplikacji mobilnych Alessandro Paluzzi udostępnił zdjęcia, które wskazują, jak będzie wyglądał profil użytkownika z wpisanym adresem portfela BTC. Doniesienia o testach BTC na Twitterze, opierają się również na zapowiedziach Jacka Dorseya, który sugerował w lipcu, że w niedalekiej przyszłości w serwisie pojawią się usługi związane z BTC. Retweet Beykpoura jest jak dotąd najmocniejszym dowodem potwierdzającym testy usługi napiwków Bitcoin Lightning. Według doniesień usługa może być wprowadzona wraz z funkcją „Superobserwującego” i zintegrowana z usługą Strike.

Prezes Strike Jack Mallers i Jack Dorsey w bieżącym roku byli bardzo aktywni w przestrzeni BTC i Lightning, choć dotychczas nie potwierdzili nowych funkcji Twittera. Usługa ma wspierać portfel sprzętowy Square, który wkrótce pojawi się na rynku. Jako przykładowe portfele Twitter wymienia również Blue Wallet i Wallet of Satoshi jako przykłady portfeli powierniczych oraz Breez, Muun, Phoenix i Zap jako przykłady portfeli bez funkcji powierniczej, które mogą być wspierane przez nową usługę.

Nie wiadomo, czy do wszystkich napiwków zostaną wystawione rachunki, jednak zdjęcia z testów wskazują, że Twitter może używać usługi Strike do wystawiania faktur i rachunków w BTC. Początkowo twierdzono, że użytkownicy Twittera będą musieli posiadać konto Strike, aby otrzymywać napiwki w BTC, jednak ostatecznie Paluzzi zdementował takie pogłoski.

Popularność bitcoina na Twitterze pobija kolejne rekordyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.