Twitter przygotowuje się do adopcji kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Twitter przygotowuje się do adopcji kryptowalut

Mariusz Przepiórka
Popularność bitcoina na Twitterze pobija kolejne rekordy

Kayvon Beykpour, kierownik produktu w spółce Twitter, potwierdził dziś krążące od kilku dni plotki, że platforma społecznościowa wkrótce uruchomi usługę napiwków Bitcoin Lightning. Plotki pojawiły się po tym, gdy deweloper Alessandro Paluzzi opublikował zrzuty ekranu, które wskazywały, że Twitter testuje możliwość wprowadzenia adresu portfela BTC w profilu użytkownika.

Napiwki BTC na Twitterze

Deweloper aplikacji mobilnych Alessandro Paluzzi udostępnił zdjęcia, które wskazują, jak będzie wyglądał profil użytkownika z wpisanym adresem portfela BTC. Doniesienia o testach BTC na Twitterze, opierają się również na zapowiedziach Jacka Dorseya, który sugerował w lipcu, że w niedalekiej przyszłości w serwisie pojawią się usługi związane z BTC. Retweet Beykpoura jest jak dotąd najmocniejszym dowodem potwierdzającym testy usługi napiwków Bitcoin Lightning. Według doniesień usługa może być wprowadzona wraz z funkcją „Superobserwującego” i zintegrowana z usługą Strike.

Prezes Strike Jack Mallers i Jack Dorsey w bieżącym roku byli bardzo aktywni w przestrzeni BTC i Lightning, choć dotychczas nie potwierdzili nowych funkcji Twittera. Usługa ma wspierać portfel sprzętowy Square, który wkrótce pojawi się na rynku. Jako przykładowe portfele Twitter wymienia również Blue Wallet i Wallet of Satoshi jako przykłady portfeli powierniczych oraz Breez, Muun, Phoenix i Zap jako przykłady portfeli bez funkcji powierniczej, które mogą być wspierane przez nową usługę.

Nie wiadomo, czy do wszystkich napiwków zostaną wystawione rachunki, jednak zdjęcia z testów wskazują, że Twitter może używać usługi Strike do wystawiania faktur i rachunków w BTC. Początkowo twierdzono, że użytkownicy Twittera będą musieli posiadać konto Strike, aby otrzymywać napiwki w BTC, jednak ostatecznie Paluzzi zdementował takie pogłoski.

Popularność bitcoina na Twitterze pobija kolejne rekordy
reklama
reklama