Twitter blokuje konta krypto influencerów | Wiadomości | CrypS.

Twitter blokuje konta krypto influencerów

Maciej Żerelik
twitter włamanie

Kiedyś to YouTube blokował kryptowalutowe kanały i filmy. Wczoraj miała miejsce podobna zagrywka ze strony Twittera. Platforma bez żadnego konkretnego powodu masowo zawieszała konta powiązane z kryptowalutami. 

Twitter blokuje kryptowaluty

Platforma mediów społecznościowych, na której czele stoi Jack Dorsey, jeden z najbardziej wpływowych zwolenników Bitcoina, zawiesiła wczoraj kilka dużych kont związanych z kryptowalutami. Do najpopularniejszych należą konta PlanB, twórcy Bitcoin Stock-to-Flow Model, Willy’ego Woo, jednego z najbardziej wpływowych analityków, a także Carla 'The Moon’ Runefelta – wpływowego tradera i zwolennika kryptowalut.

Wśród innych znalazło się m.in. konto samozwańczego prezesa WSB, a także znanego influencera Koroush AK.

Aby zabezpieczyć się przed ogarniczeniami, inni krypto influencerzy zaczęli zmieniać ustawienia swoich kont na prywatne. Tak zrobił m.in. trader posiadający ponad 100 tys. obserwujących – Lomi.

Nie jest to pierwszy raz, gdy scentralizowana platforma wymiany treści cenzuruje konta związane z kryptowalutami bez wyraźnego powodu. W zeszłym roku YouTube zrobił to samo, zawieszając konta i nakładając shadow bany na filmy powiązane z Bitcoinem. Jest to jednak pewne zaskoczenie, ponieważ dyrektor generalny Twittera – Jack Dorsey, jest dobrze znany w branży jako jeden z najbardziej wpływowych zwolenników Bitcoina.

Konta są już odblokowane

W momencie pisania tego artykułu konta zostały już odblokowane. PlanB opublikował email z wiadomością, którą otrzymał od Twittera. Okazuje się, że platforma omyłkowo oznaczyła konta influencerów jako spam. Twórca modelu S2F zwrócił także uwagę, że to ofiary oszustów i podszywaczy często omyłkowo zgłaszają prawdziwe konta, zamiast tych fałszywych.

twitter włamaniereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.