Turecki regulator zapowiada prace nad prawem dla kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Turecki regulator zapowiada prace nad prawem dla kryptowalut

Mariusz Przepiórka
turcja zamierza regulować kryptowaluty

Regulujący rynek finansowy Turcji Capital Markets Board (CMB) zamierza zwiększyć wysiłki zmierzające do ustanowienia prawa dotyczącego kryptowalut. To efekt coraz większego zainteresowania rynkiem kryptoaktywów w tym kraju.

Istotnie, według danych opublikowanych przez niemiecką firmę Statista, w 2019 roku 20% obywateli Turcji używało lub posiadało kryptowaluty. Jednak mimo tak dużego zainteresowania tą branżą, nie jest ona regulowana przez żadne przepisy. W efekcie władze kraju wyraziły zaniepokojenie tą kwestią i zwróciły się do CMB z wnioskiem o nadzór i wypracowanie przepisów prawnych.

Według CMB problemem może być również duża ilość nieuczciwych podmiotów działających w branży krypto. Brak przepisów regulujących tę branżę stanowi również utrudnienie w opodatkowaniu zysków z kryptowalut. Zdaniem lokalnych mediów działania CMB skupią się nie tylko na samych kryptowalutach, ale również na giełdach kryptowalut.

turcja zamierza regulować kryptowaluty
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.