Turcja skazała brata i siostrę CEO giełdy Thodex na karę więzienia | Wiadomości | CrypS.

Turcja skazała brata i siostrę CEO giełdy Thodex na karę więzienia

Zerelik Maciej
thodex

Turecki sąd skazał na karę więzienia 6 osób powiązanych z giełdą Thodex. Wśród nich znaleźli się brat i siostra dyrektora generalnego.

Skandal związany z giełdą Thodex stał się ostatnio jednym z najgorętszych tematów w świecie krypto. Według władz, CEO lokalnej giełdy kryptowalutowej Thodex oszukał swoich klientów i uciekł z kraju ze znaczną częścią ich środków.

Rzeczniczka prokuratury Anadolu w Stambule poinformowała, że w związku ze sprawą sześć osób trafiło do więzienia. Dwie z nich to brat i siostra Faruka Fatiha Ozera – założyciela i dyrektora generalnego platformy.

Wyżej wymienione osoby są pierwszymi z 62 aresztowanych, które trafiły do więzienia. Większość osób zatrzymanych w ostatnich tygodniach została jednak zwolniona. Oprócz skazania 6 osób, urzędnicy zwolnili siedmiu kolejnych podejrzanych, stosując środki zapobiegawcze.

Szef Thodex wciąż pozostaje na wolności. Według niektórych pogłosek, może on ukrywać się w Albanii. Minister spraw wewnętrznych Turcji Suleyman Soylu zapewnił, że urzędnicy dokładają wszelkich starań, aby złapać Ozera:

Kiedy zostanie złapany z czerwonym powiadomieniem, mamy ustalenia dotyczące ekstradycji z dużą częścią krajów. Bóg da, że zostanie złapany i zostanie zwrócony.

Niektóre media spekulowały, że Faruk Ozer opuścił Turcję z 2 mld dolarów należącymi do klientów. Soylu podał jednak, że portfel firmy nie przekraczał 150 mln dolarów.

Co ciekawe, Ozer obiecał powrócić do kraju i stanąć przed sądem. Nie określił jednak dokładnej daty, kiedy zamierza to zrobić.

thodex
reklama
reklama