Truth in Advertising chce poznać szczegóły nt. promowania NFT przez 17 celebrytów | Wiadomości | CrypS.

Truth in Advertising chce poznać szczegóły nt. promowania NFT przez 17 celebrytów

Anna Sutowicz
Snoop Dogg, Paris Hilton i inne gwiazdy mają ujawnić powiązania NFT

Organizacja Truth in Advertising wezwała 17 celebrytów do wyjaśnień i przestrzegania wymogów Federalnej Komisji Handlu (FTC) w kwestii promowania NFT. Wśród adresatów jest m.in. Snoop Dogg, Paris Hilton, Madonna i Eminem.


Truth in Advertising (TINA) to organizacja non-profit zajmująca się reklamami. Wysłała listy do 17 celebrytów wzywając ich do przestrzegania wymogów Federalnej Komisji Handlu (FTC) w kwestii wyraźnego ujawniania, kiedy otrzymują wynagrodzenie.

Wśród upomnianych gwiazd show biznesu znajduje się: Paris Hilton, Eva Longoria, Madonna, Shaquille O’Neal, Gwyneth Paltrow, Snoop Dogg, Timbaland, Drake Bell, Tom Brady, DJ Khaled, Eminem, Jimmy Fallon, Floyd Mayweather, Meek Mill, Von Miller, Neymar i Logan Paul.

Zdaniem Truth in Advertising gwiazdy te promowały niewymienne tokeny (NFT) w mediach społecznościowych, bez odpowiedniego oznaczenia. TINA dodaje:

Najważniejsze jest to, że celebryci, którzy promują NFT, generalnie nie pomagają poprawić znajomości finansów swoich fanów i obserwujących. I chociaż niektórzy z tych celebrytów są w stanie podejmować ryzyko ze względu na ich ogromne bogactwo, wielu wrażliwych konsumentów nie ma tego luksusu. Listy mają przypomnieć celebrytom o konieczności wyraźnego ujawniania wszelkich istotnych powiązań z firmami NFT, które promują. Wymagają tego wieloletnie zasady Federalnej Komisji Handlu (FTC).

Justin Bieber upomniany

To nie pierwszy raz, kiedy TINA zarzuciła celebrytom brak odpowiednich oznaczeń promowania marki. Na przykład, w czerwcu tego roku, organizacja wysłała listy do agencji reprezentującej Justina Biebera. Zarzucono mu m.in. zwodniczy marketing. Zespół prawny Biebera w odpowiedzi na list organizacji zaprzeczył jakimkolwiek wykroczeniom, jednocześnie stwierdził:

Mimo to… [Justin Bieber] zaktualizuje swoje posty dotyczące inBetweeners, aby jeszcze bardziej podkreślić jego szeroko nagłośnione powiązania z tą firmą.

Jednak do dziś nie wprowadzono żadnych zmian w postach Biebera promujących inBetweeners.

Snoop Dogg, Paris Hilton i inne gwiazdy mają ujawnić powiązania NFTreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.