Trudność wydobycia Bitcoina spada o 5% | Wiadomości | CrypS.

Trudność wydobycia Bitcoina spada o 5%

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
mining

Kolejne przeliczenie sprawiło, że trudność wydobycia pierwotnej kryptowaluty spadła o 5,01% do 27,69T. Była to największa redukcja tego wskaźnika od początku roku.


trudność kopania btc

Ostatni duży spadek trudności miał miejsce w lipcu 2021 roku z powodu odpływu górników z Chin.

Średni hash rate w okresie około dwóch tygodni od poprzedniego przeliczenia wynosił 198,15 EH/s. Wydajność obliczeniowa sieci spada od maja.

Według Glassnode, na dzień 21 lipca liczba ta (wygładzona przez 7-dniową średnią ruchomą) oscylowała wokół granicy 196 EH/s. Jak podaje serwis, 11 czerwca hash rate osiągnął szczyt na poziomie 231 EH/s.

hash rate

W czerwcu analitycy z Arcane Research zauważyli, że zyski z wydobycia Bitcoinów spadły do poziomu z 2020 roku. Rosnący hash rate i trudność mogą mieć dalszy negatywny wpływ na wyniki finansowe górników kryptowalutowych – podkreślali wówczas eksperci.

W czerwcu publiczne firmy wydobywcze sprzedały łącznie 14 600 BTC, co stanowi 23% ich całkowitych rezerw w BTC.

Ceny koparek w przeliczeniu na wygenerowany hash rate również spadły do poziomów z 2020 roku. Niektóre firmy jednak skorzystały z tego, zwłaszcza CleanSpark, który kupił około 3 tys. urządzeń po “wyjątkowo obniżonej” cenie.

Dla przypomnienia, według Bitcoin Mining Council wydajność wydobycia wzrosła o 46% w ciągu roku. Jak podaje organizacja, hash rate wzrósł w tym okresie o 137%, a zużycie prądu o 63%.

mining



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.