Trudność wydobycia Bitcoina osiągnęła nowe ATH | Wiadomości | CrypS.

Trudność wydobycia Bitcoina osiągnęła nowe ATH

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
kopalnia kryptowalut

Trudność wydobycia bloku BTC zwiększyła się dziś o 3,6%, co oznacza, że osiągnęła ona nowe ATH. Zmiana trudności kopania wywarła dodatkową presję na górników.

Chociaż nie jest to najważniejszy skok w historii trudności kopania Bitcoina, to wzrost o 3,6% sprawił, że całkowita trudność sieci BTC osiągnęła rekordowy poziom 17,56 bilionów (T). Ostatni raz trudność wydobycia zbliżyła się do tej wartości w lipcu.

 

Trudność wydobycia jest korygowana mniej więcej co dwa tygodnie. Kiedy bloki są eksploatowane zbyt szybko lub zbyt wolno, trudność dostosowuje się, aby kontrolować ilość wydobywanych BTC.

Zwiększona trudność kopania jest zazwyczaj związana z wzrostem hasz ratu – ilości mocy obliczeniowej w sieci.

Rzeczywiście, w dniu 15 sierpnia, hasz rate osiągnął nowy rekord – 136 exahaszy na sekundę (EH/s). Po krótkotrwałym załamaniu w następnym tygodniu powrócił do 120 EH/s – najwyraźniej dzięki powodziom w Chinach, które są głównym regionem kopania BTC z powodu taniej energii wodnej.

Złe wieści dla małych górników?

Według Thomasa Hellera, dyrektora operacyjnego w firmie wydobywczej Bitcoin HASHR8, połączony wzrost hasz rateu i trudności może oznaczać problemy dla mniej zaawansowanych górników.

“Jeśli trudność i hasz rate będą nadal rosły, maszyny starej generacji będą miały problemy z utrzymaniem wydobycia. S9 jest najbardziej rozpowszechnioną maszyną nadal wydobywającą, a jej zyskowność wynosi 0,03 USD/kWh mocy, która jest obecnie dostępna w Chinach. Jednak po październiku, kiedy kończy się pora deszczowa, a ceny wynoszą 0,05$/kWh+, jest prawdopodobne, że S9 nie będą opłacalne”.

– wyjaśnił Heller.

Według danych z BTC.com, następna korekta trudności przypada na 7 września. Szacuje się, że przyniesie ona jeszcze jeden wzrost, tym razem o 3,5%, co spowoduje osiągnięcie kolejnego ATH.

kopalnia kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.