Trezor ochroni Cię przed IRS | Wiadomości | CrypS.

Trezor ochroni Cię przed IRS

Konrad Juszczyk
Twórcy portfela sprzętowego Trezor przypomnieli o jego wysokim standardzie bezpieczeństwa

Twórcy portfela sprzętowego Trezor przypomnieli o jego wysokim standardzie bezpieczeństwa, na tle rządowych planów do złamania zabezpieczeń portfeli sprzętowych.

Problem na drodze IRS

Amerykańska agencja podatkowa IRS poszukuje rozwiązania umiejącego złamać zabezpieczenia sprzętowych portfeli kryptowalut. Skarbówka nie może pogodzić się z faktem, że nawet po przejęciu nośnika, na którym są zapisane klucze prywatne, nie może zdobyć do nich dostępu.

Obecnie eksperci nie są w stanie skutecznie „zbadać przepływu walut cyfrowych”, a także „skonfiskować kryptowalut”. – poinformował departament w dokumencie.

Ekspert ds. Bezpieczeństwa Andrew Tierney w komentarzu do publikacji dokumentu zakwestionował możliwość realizacji planów IRS.

Portfele sprzętowe są teraz całkiem bezpieczne. W niektórych z nich można znaleźć luki, ale znalezienie gotowych exploitów będzie bardzo trudne. Kolejnym problemem jest fakt, że właściciel może przenieść środki w dowolnym momencie, jeśli tylko się dowie, że dostęp do portfela mógł zostać naruszony. – wyjaśnił.

Inny specjalista, Nicholas Weaver uważa, że zabezpieczenia portfeli sprzętowych są zbyt trudne do obejścia i jedyną opcją według niego jest postawienie właściciela portfela przed wyborem: albo hasło, albo więzienie. Jedynym rozwiązaniem, które postawiłoby IRS nieco bliżej rozwiązania jest komputer kwantowy, jednak ilość atomów na ziemi jest nadal mniejsza niż ilość zer w liczbie możliwych opcji kluczy prywatnych, co podkreśla tylko fakt, że nawet zaawansowana technologia wciąż niedostępna dla zwykłego człowieka, mogłaby sobie z tym nie poradzić.

Z Trezorem jesteś bezpieczny

Producent portfeli sprzętowych Trezor kieruje się filozofią tworzenia oprogramowania open source. Zdaniem twórców jednego z najpopularniejszych portfeli sprzętowych na świecie, wyklucza to możliwość współpracy z władzami w celu dodania tajnego backdoora sprzętowego lub programowego.

Tysiące ekspertów śledzi każdy nasz krok, sprawdzając każdą zmianę w kodzie. Działa to jako doskonały mechanizm zabezpieczający przed awarią. Nikt nie użyje skompromitowanej wersji. – wyjaśnił.

Trezor stwierdził, że nie ma 100% gwarancji przed włamaniami i każdy sprzęt może zostać zhakowany; „to tylko kwestia zasobów i motywacji”. Jednak firma podkreśla, że w kwestii bezpieczeństwa zrobili, co mogli, a odpowiedzią na pytania, czy Trezor może współpracować z IRS, jest „Certyfikat Kanaryjski”, który firma podpisała. W tym dokumencie poinformowali o tym, że nie współpracowali z nikim w zakresie oprogramowania i nie wdrożyli backdoorów, których możnaby użyć w celu odzyskania środków.

Twórcy portfela sprzętowego Trezor przypomnieli o jego wysokim standardzie bezpieczeństwareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.