Token Huobi zatwierdzony przez japońskiego regulatora | Wiadomości | CrypS.

Token Huobi zatwierdzony przez japońskiego regulatora

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut huobi

Japońska Financial Services Agency (FSA) wydała decyzję, na mocy której token giełdy kryptowalut Huobi został dopuszczony do obrotu. To pierwszy token międzynarodowej giełdy, który trafił na japoński rynek. Obrót HT na japońskim rynku cyfrowych aktywów będzie możliwy od maja.

Japońskie regulacje są dość restrykcyjne i obecnie na rynku dostępnych jest zaledwie 25 innych tokenów. To efekt ubiegłorocznego przeglądu prawa dokonanego przez parlament tego kraju, a także poprawek, które wejdą w życie od 1 maja. Wśród nowych wymagań obejmujących branżę kryptowalutową jest m.in. obowiązek przechowywania depozytów na rachunkach powierniczych.

Ponadto giełdy muszą przechowywać swoje aktywa cyfrowe w zimnych portfelach lub ich odpowiednikach. Regulacje wskazują również, że część aktywów znajdujących się w gorącym portfelu nie może przekraczać 5% łącznej wartości aktywów klienta. Zdaniem tokijskiej kancelarii prawnej So & Sato cytowanej przez Cointelegraph, restrykcyjne przepisy w długim okresie mogą okazać się korzystne dla nowych graczy na rynku.

giełda kryptowalut huobi
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.