Token Huobi zatwierdzony przez japońskiego regulatora | Wiadomości | CrypS.

Token Huobi zatwierdzony przez japońskiego regulatora

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut huobi

Japońska Financial Services Agency (FSA) wydała decyzję, na mocy której token giełdy kryptowalut Huobi został dopuszczony do obrotu. To pierwszy token międzynarodowej giełdy, który trafił na japoński rynek. Obrót HT na japońskim rynku cyfrowych aktywów będzie możliwy od maja.

Japońskie regulacje są dość restrykcyjne i obecnie na rynku dostępnych jest zaledwie 25 innych tokenów. To efekt ubiegłorocznego przeglądu prawa dokonanego przez parlament tego kraju, a także poprawek, które wejdą w życie od 1 maja. Wśród nowych wymagań obejmujących branżę kryptowalutową jest m.in. obowiązek przechowywania depozytów na rachunkach powierniczych.

Ponadto giełdy muszą przechowywać swoje aktywa cyfrowe w zimnych portfelach lub ich odpowiednikach. Regulacje wskazują również, że część aktywów znajdujących się w gorącym portfelu nie może przekraczać 5% łącznej wartości aktywów klienta. Zdaniem tokijskiej kancelarii prawnej So & Sato cytowanej przez Cointelegraph, restrykcyjne przepisy w długim okresie mogą okazać się korzystne dla nowych graczy na rynku.

giełda kryptowalut huobi
reklama
reklama