To rozwiązanie Ethereum ma zakończyć serię ataków na protokoły DeFi | Wiadomości | CrypS.

To rozwiązanie Ethereum ma zakończyć serię ataków na protokoły DeFi

ethereum-eth-ether

Grupa członków społeczności Ethereum zaproponowała nowy standard mający na celu poprawę bezpieczeństwa protokołów DeFi. Ma być to ERC (Ethereum Request for Comments) 7265.


Dzięki temu rozwiązaniu powstanie mechanizm zabezpieczający, który pozwoli protokołom DeFi dodać do swoich smart kontraktów system zatrzymujący tokeny przed opuszczeniem platform w przypadku ataku hakerskiego .To niezwykle istotne rozwiązanie w dobie znacznej ilości zagrożeń na rynku. 

Zabezpieczenie ERC-7265 jako odpowiedź na rosnącą liczbę ataków na DeFi

Sama propozycja wprowadzenia standardu ERC-7265 pojawia się w kontekście rosnącej liczby ataków na protokoły zdecentralizowanych finansów. Według oficjalnych informacji przekazanych przez portal The Block, do tej pory hakerzy ukradli prawie 3 miliardy dolarów ze środków zgromadzonych w protokołach DeFi. 

Wszyscy się zgadzamy, że DeFi nie działa. Nie tylko dochodzi na nim do wielu ataków, ale ich skutki są katastrofalne. Gdy protokoły są atakowane, często tracą wszystko. Całkowita zablokowana wartość środków spada do zera w ciągu sekund. Zalety integracji protokołów DeFi z ERC 7265 przewyższają ewentualne wady tego rozwiązania. Będziemy kontynuować edukację, aby ratować DeFi

  przekazał Meir Bank z Fluid Protocol. 

Dzięki nowemu rozwiązaniu zespoły zajmujące się DeFi mogą wdrożyć rozwiązanie awaryjne, które w momencie ataku hakerskiego uniemożliwiłby natychmiastowe opróżnienie z środków z danego smart kontraktu. Dzięki temu większość kapitału nie zostanie stracona! 

Kolejne rozwiązania Ethereum 

Ponieważ ERC-7265 jest na razie tylko proponowanym standardem, nie wiadomo, czy główny zespół go zaimplementuje. Na chwile obecną jest to jednak niezwykle ważne. Jak argumentuje Bank:

W praktyce większość protokołów po prostu nie ma wystarczająco dużo czasu na reakcję na atak. Zanim ktokolwiek zdąży zauważyć, co się dzieje, jest już za późno, a kiedy zespół próbuje coś naprawić, zazwyczaj to nie ma sensu.

Standard ERC-7265 mógłby zatem stanowić odpowiedź na powyższe wyzwania i pomóc w odzyskiwaniu środków, o ile zaakceptuje go główny zespół deweloperów. Samo Ethereum stale się rozwija, więc może kolejna aktualizacja również zostanie wprowadzona.

ethereum-eth-etherreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.