To państwo kopie kryptowaluty od lat. Właśnie się przyznali

To państwo kopie kryptowaluty od lat. Właśnie się przyznali

Mariusz Przepiórka
ten kraj od wielu lat kopie kryptowaluty

Największy i jedyny rządowy holding w Bhutanie Druk Holding and Investments (DHI) potwierdził, że od kilku lat wydobywa bitcoiny w ramach zdywersyfikowanego portfela.


Według informacji przekazanych przez firmę jej zainteresowanie wydobyciem bitcoina rozpoczęło się, gdy największa kryptowaluta była wyceniana na około 5000 USD. DHI wskazuje również, że w niewielkim stopniu interesuje się Ethereum. Informacje pod koniec kwietnia przekazały lokalne media The Bhutanese.

Przedstawiciele DHI zapewnili, że ryzyko związane z kryptowalutami jest ograniczane, ponieważ firma nie jest zaangażowana w bezpośrednią sprzedaż i zakup aktywów cyfrowych. Jednocześnie DHI wskazuje, że inwestycja zwraca się dzięki sprzedaży BTC, która pokrywa koszty operacyjne wydobycia.

Firma wyjaśniła, że inwestycja w wydobycie BTC jest strategicznym posunięciem, a nie działaniem napędzanym strachem przed przegapieniem (FOMO) tej technologii. W ramach tej strategii DHI tworzy zespół ekspertów w dziedzinie kryptowalut i wykorzystuje korzyści płynące z regulowanych giełd kryptowalutowych na całym świecie.

Wydobycie zasilane energią odnawialną

Działania wydobywcze są zasilane przez odnawialne źródła energii, jakimi są w Bhutanie elektrownie wodne. Co godne uwagi, kraj ten generuje prawie 100% swojej energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, co powoduje nadwyżkę energii elektrycznej, którą można z powodzeniem przeznaczyć do wydobywania bitcoinów.

Inwestycje w wydobycie kryptowalut są częścią działań podejmowanych przez Bhutan w celu pobudzenia wzrostu gospodarczego. Kluczowym elementem wzrostu mają być nowe technologie.

– Nasz portfel zawiera inwestycje w różnych klasach aktywów, które zapewniają ekspozycję na tradycyjne sektory i branże napędzające nowoczesną gospodarkę. Obejmuje to globalne akcje, stałe dochody i inwestycje w obiecujące start-upy, nieruchomości, energię odnawialną oraz wydobycie i inwestycje w aktywa cyfrowe – napisano w oświadczeniu DHI.

Ponadto dyrektor generalny DHI Ujjwal Deep Dahal wyjaśnił, że firma zdołała spłacić wszystkie pożyczki pozyskane od upadłych firm kryptowalutowych BlockFi i Celsius. Wskazał również, że DHI nie poniosło żadnych strat w porównaniu z kosztami wydobycia aktywów cyfrowych w Bhutanie.

ten kraj od wielu lat kopie kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.