Thorchain wraca do gry po dwóch hackach | Wiadomości | CrypS.

Thorchain wraca do gry po dwóch hackach

Zerelik Maciej
thorchain wraca do gry

Niedawno zhackowana zdecentralizowana giełda (DEX) Throchain powróciła do gry. Jej zespół spędził kilka tygodni, aby sieć stała się bardziej bezpieczna i odporna na ataki.

Thorchain to protokół zbudowany na Cosmos SDK. Jego celem jest oferowanie płynności cross-chain poprzez umożliwienie nie-custodialnego handlu kryptowalutami na różnych rodzajach blockchainów.

Funkcja cross-chain Thorchain nazywa się „Chaosnet” i została wydana na mainnecie w kwietniu. Pozwala ona użytkownikom na wymianę Bitcoina na Ethereum – dwa niekompatybilne blockchainy – bez scentralizowanego pośrednika.

Pomimo swojej obietnicy, pośpieszne uruchomienie Chaosnet doprowadziło do dwóch ataków, w wyniku których cena RUNE spadła poniżej 4 dolarów.

Od tego czasu Thorchain był w stanie hibernacji, a większość pracy odbywała się za kulisami. Teraz jednak sieć wraca do gry. Jej zespół przeprowadził już audyty bezpieczeństwa i wydał nowe kluczowe funkcje. Erik Vorhees, założyciel giełdy kryptowalutowej ShapeShift, napisał w niedawnym tweecie:

Thorchain pozostaje jednym z najważniejszych projektów w kryptowalutach/defi.

RUNE, wzmocniony przez te wiadomości, wzrósł o 18,9% w ciągu ostatnich 24 godzin. Moneta osiągnęła lokalny szczyt na poziomie 11,28 USD. Ostatnim razem token kosztował tyle we wrześniu.

Nowe funkcje Thorchain

W środę Thorchain ogłosił też wydanie dwóch nowych kluczowych funkcji dla operatorów węzłów sieci. Pierwsza z nich pozwoli każdemu operatorowi węzła wstrzymać działanie sieci na okres jednej godziny w przypadku ataku. Spowoduje to zatrzymanie wszelkiej płynności przychodzącej i wychodzącej do protokołu oraz „uwięzienie atakujących transakcji”.

Druga funkcja nosi nazwę „Make Relay” i będzie służyć jako usługa nadawcza dla węzłów walidujących. Będzie ona używana do sygnalizowania wsparcia, ostrzegania sieci przed atakami i wyjaśniania powodu wstrzymania.

Na początku tego miesiąca, THORSwap, wielołańcuchowy DEX napędzany przez THORChain, pozyskał finansowanie w wysokości 3,75 miliona dolarów. Według projektu, świeże fundusze zostaną wykorzystane do skalowania i uruchomienia nowych produktów.

thorchain wraca do gry
reklama
reklama