Thorchain wraca do gry po dwóch hackach | Wiadomości | CrypS.

Thorchain wraca do gry po dwóch hackach

Redakcja
thorchain wraca do gry

Niedawno zhackowana zdecentralizowana giełda (DEX) Throchain powróciła do gry. Jej zespół spędził kilka tygodni, aby sieć stała się bardziej bezpieczna i odporna na ataki.

Thorchain to protokół zbudowany na Cosmos SDK. Jego celem jest oferowanie płynności cross-chain poprzez umożliwienie nie-custodialnego handlu kryptowalutami na różnych rodzajach blockchainów.

Funkcja cross-chain Thorchain nazywa się “Chaosnet” i została wydana na mainnecie w kwietniu. Pozwala ona użytkownikom na wymianę Bitcoina na Ethereum – dwa niekompatybilne blockchainy – bez scentralizowanego pośrednika.

Pomimo swojej obietnicy, pośpieszne uruchomienie Chaosnet doprowadziło do dwóch ataków, w wyniku których cena RUNE spadła poniżej 4 dolarów.

Od tego czasu Thorchain był w stanie hibernacji, a większość pracy odbywała się za kulisami. Teraz jednak sieć wraca do gry. Jej zespół przeprowadził już audyty bezpieczeństwa i wydał nowe kluczowe funkcje. Erik Vorhees, założyciel giełdy kryptowalutowej ShapeShift, napisał w niedawnym tweecie:

Thorchain pozostaje jednym z najważniejszych projektów w kryptowalutach/defi.

RUNE, wzmocniony przez te wiadomości, wzrósł o 18,9% w ciągu ostatnich 24 godzin. Moneta osiągnęła lokalny szczyt na poziomie 11,28 USD. Ostatnim razem token kosztował tyle we wrześniu.

Nowe funkcje Thorchain

W środę Thorchain ogłosił też wydanie dwóch nowych kluczowych funkcji dla operatorów węzłów sieci. Pierwsza z nich pozwoli każdemu operatorowi węzła wstrzymać działanie sieci na okres jednej godziny w przypadku ataku. Spowoduje to zatrzymanie wszelkiej płynności przychodzącej i wychodzącej do protokołu oraz “uwięzienie atakujących transakcji”.

Druga funkcja nosi nazwę “Make Relay” i będzie służyć jako usługa nadawcza dla węzłów walidujących. Będzie ona używana do sygnalizowania wsparcia, ostrzegania sieci przed atakami i wyjaśniania powodu wstrzymania.

Na początku tego miesiąca, THORSwap, wielołańcuchowy DEX napędzany przez THORChain, pozyskał finansowanie w wysokości 3,75 miliona dolarów. Według projektu, świeże fundusze zostaną wykorzystane do skalowania i uruchomienia nowych produktów.

thorchain wraca do gryreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.