Kolejny DeFi hack - THORChain traci 7,6 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Kolejny DeFi hack – THORChain traci 7,6 mln USD

Redakcja
Akropolis hack DeFi

THORChain jest kolejnym projektem DeFi, który padł ofiarą oszustów. Szacuje się, że hakerzy mogli przejąć nawet 7,6 miliona dolarów w cyfrowych aktywach.

Zespół stojący za zdecentralizowaną giełdą obiecał wypłacić pieniądze wszystkim poszkodowanym użytkownikom i poprosił sprawców o kontakt w celu omówienia zwrotu środków.

THORChain poinformował o włamaniu na Twitterze w dniu 16 lipca. Kwota skradzionych środków nie jest potwierdzona, jednak początkowe szacunki wskazywały, że było to ponad 13 000 ETH – warte około 25 milionów dolarów według dzisiejszych cen. Później jednak zespół zaktualizował swoje szacunki do 4 000 ETH (około 7,6 mln dolarów). Jednocześnie inne estymacje sugerowały, że kwota ta jest jeszcze mniejsza – około 6 milionów dolarów.

Na oficjalnym koncie Telegram, THORChain wyjaśnił, że operatorzy węzłów, swapperzy i dostawcy płynności będą mieli dostęp do swoich funduszy “kiedy problem zostanie załatany, a sieć wznowi działanie.” Zespół obiecał również, że w skarbcu projektu znajduje się odpowiednia ilość funduszy, aby pokryć straty wszystkich ofiar.

Podczas gdy skarbiec posiada fundusze na pokrycie skradzionej kwoty, prosimy atakującego o kontakt z zespołem w celu omówienia zwrotu funduszy i nagrody współmiernej do odkrycia.

Później, THORChain nakreślił swój “plan naprawczy”, który już został wcielony w życie:

Zespół wyjaśnił, że po przeprowadzeniu ataku, hakerzy zapłacili “ogromne opłaty za poślizg” w wysokości około 1,4 miliona dolarów. Zostały one przechwycone przez węzły, i kolejne 1,4 miliona dolarów przechwycone przez dostawców płynności. Warto zauważyć, że protokół doświadczył niedawno innego włamania. Ponieważ jednak skradziono “tylko” 140 tysięcy dolarów, zespół sklasyfikował sieć jako “bardzo dojrzałą i odporną”. Krótko po ostatnim ataku, cena natywnego tokena THORChain – RUNE – zanurkowała o prawie 20%.

Akropolis hack DeFireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.