The Chainsmokers dzieli się tantiemami. Rozdaje fanom darmowe NFT | Wiadomości | CrypS.

The Chainsmokers dzieli się tantiemami. Rozdaje fanom darmowe NFT

Anna Sutowicz
The Chainsmokers rozdaje darmowe NFT

Duet muzyczny The Chainsmokers jako pierwszy dzieli się ze swoimi fanami tantiemami za cały album. 5000 wybranych fanów otrzyma darmowe NFT.


The Chainsmokers to muzyczny duet, który najbardziej znany jest z takich hitów jak „Closer” i „Paris”. W ostatnim czasie dał się także poznać jako innowator Web3. Muzycy wypuszczają 5000 NFT specjalnie dla swoich zagorzałych fanów. Niewymienne tokeny NFT mają zostać rozdane największym fanom zupełnie za darmo, jako podziękowanie za inspirację do stworzenia nowego albumu „So Far So Good”. Tokeny będą obejmować między innymi, prawo do 1% tantiem za strumieniowe przesyłanie dźwięku ze wszystkich 13 piosenek z najnowszego albumu.

Nie tylko tantiemy

Poza częścią honorarium, NFT dadzą fanom The Chainsmokers także dodatkowe korzyści, np. dostęp do sekcji tylko dla członków kanału Discord The Chainsmokers i możliwość bezpośredniego spotkania z muzykami. Opowiadając o swoim pomyśle, muzycy podkreślają, że zależy im przede wszystkim na więzi z fanami:

Wielu artystów zrobiło to w przeszłości, ale nie za darmo. Było dla nas ważne, aby zrobić to w ten sposób, ponieważ nie chodzi o czerpanie korzyści z jakiejś nowej technologii dla nas, ale o głębsze połączenie z Tobą i wykorzystanie nowej przełomowej technologii w skuteczny sposób, który naprawdę pokazuje, co jest możliwe, ponieważ my kierujemy się w stronę świata Web3.

Nie wymagają żadnej wiedzy kryptograficznej

To dotychczas najgłośniejszy przykład muzyków wykorzystujących NFT do tego, by dzielić się tantiemami ze swoimi fanami. Chociaż w przeszłości zdarzali się artyści tacy jak Nas i Diplo, którzy wydali NFT generujące tantiemy związane z konkretnymi utworami, to pierwszy raz zespół zrobił to za darmo dla całego albumu. Muzycy twierdzą, że zaaranżowali wydanie NFT w taki sposób, który nie będzie wymagał od ich fanów żadnej wiedzy kryptograficznej. Jednak ci fani, który znają się na branży krypto, będą mogli zorganizować otrzymywanie NFT bezpośrednio w swoim portfelu Web3. Muzycy zapowiedzieli także, że nie będą pobierać żadnej prowizji ze sprzedaży wtórnej.

The Chainsmokers rozdaje darmowe NFT
reklama
reklama

Dodaj komentarz