Tether wybił na Ethereum USDT warte 1 miliard USD | Wiadomości | CrypS.

Tether wybił na Ethereum USDT warte 1 miliard USD

tether-usdt

Emitent największego ze stablecoinów po raz kolejny w ciągu ostatnich dwóch miesięcy wybił nową partię USDT o wartości 1 mld dol. Całkowita ilość USDT wybita w 2023 r. przekroczyła już 16 mld dol. Dyrektor ds. technologii Tethera wyjaśnił, że działanie to jest częścią większego planu.


Paolo Ardoino zabrał głos na Twitterze, aby poskromić serię domysłów po tym, gdy platforma analityczna Whale Alert poinformowała o emisji ogromnej ilości nowych USDT. Okazuje się, iż kroki te wpisują się w strategię tego przedsiębiorstwa dot. “uzupełniania zapasów” w sieci Ethereum.

Tether z ogromną ilością USDT wybitych na Ethereum

Choć emisja nowych USDT, do której doszło 12 czerwca br., jest znaczna, nie wpłynie ona na całkowitą kapitalizację rynkową tego stablecoina. Wszystko z uwagi na to, że bicie to pozostaje autoryzowaną, ale niewydaną transakcją. 

Zgodnie z oświadczeniem ze strony CTO Tethera, najnowsza wybita kwota USDT zostanie wykorzystana jako zapasy podczas następnego okresu żądań emisji i swapów łańcuchowych. To drugie pojęcie odnosi się do procesu używanego przez handlowców do przenoszenia zasobów cyfrowych z jednego blockchaina na drugi. Innymi słowy, pozwala to inwestorom na wykorzystywanie swoich zasobów cyfrowych na wielu blockchainach. 

Paolo Ardoino wyjaśnił także, że Tether współpracuje okresowo z wieloma platformami kryptowalutowymi, aby pomóc im w zrównoważeniu płynności USDT w różnych blockchainach. Dla przykładu, jeśli dana giełda ma nadwyżkę płynności USDT na blockchainie Ethereum oraz deficyt na blockchainie Tron, na którym musi przetwarzać wypłaty, zamieni USDT oparte na Ethereum na USDT wydane w tej drugiej sieci. 

Dominacja USDT wśród stablecoinów zwiększyła się w 2023 r. 

Aktualna kapitalizacja rynkowa USDT to ponad 83 mld dol., zgodnie z danymi pochodzącymi od platformy CoinMarketCap. Co ciekawe, kryptowaluta ta wyróżniła się w obecnym r. na tle innych stablecoinów. Podczas gdy jego najbliżsi rywale zmniejszali ilość swoich monet dostępnych w obiegu, Tether emitował kolejne USDT

W efekcie dominacja USDT na rynku stablecoinów osiągnęła nowe szczyty w 2023 r. Choć pod koniec 2022 r. emitowany przez firmę Circle USD Coin (USDC) był bliski wyprzedzenia Tethera, pogłębiająca się kryptowalutowa zima, a później kryzys bankowy w Stanach Zjednoczonych, osłabiły zaufanie do USDC. Nawet dyrektor generalny Circle – Jeremy Allaire – zrzucił winę na amerykańskich regulatorów za spadającą kapitalizację rynkową jej stablecoina. 

W ciągu ostatnich 12 miesięcy udział USDT w rynku “stabilnych” kryptowalut wzrósł z okolic 47% powyżej 65%

tether-usdtreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.