Tether prezentuje nowe narzędzie do odzyskiwania aktywów | Wiadomości | CrypS.

Tether prezentuje nowe narzędzie do odzyskiwania aktywów

Karolina Kropopek

Emitent najpopularniejszego stablecoina USDT – Tether – wprowadził nowatorskie rozwiązanie, które znacznie ułatwi życie użytkownikom kryptowalut.


  • Tether ogłosił stworzenie oficjalnego narzędzia do odzyskiwania, które umożliwia przenoszenie USDT pomiędzy różnymi łańcuchami bloków w przypadku awarii lub niestabilności jednego z nich,
  • Celem nowej inicjatywy jest eliminacja ryzyka związanego z potencjalnymi problemami blockchainów, które mogą przestać odpowiadać lub stać się niezdatne do użytku. 

Tether prezentuje nowe narzędzie

Emitent USDT podkreśla, że użytkownicy mają teraz możliwość weryfikacji swoich adresów w niereagującym łańcuchu bloków oraz adresu odbiorcy w innym sprawdzonym łańcuchu, co umożliwia im przeniesienie czołowego stablecoina do innej sieci w bezpieczny sposób. 

Firma Tether zobowiązuje się do zapewnienia większej dostępności i bezpieczeństwa USDT, dlatego też ta “stabilna” kryptowaluta dostępna jest na wielu blockchainach.

W związku z tym, w przypadku awarii dowolnego z obsługiwanych blockchainów, Tether przygotował i wdrożył proaktywne środki mające zapewnić najwyższy komfort dla posiadaczy USDT. 

Nowe narzędzie do odzyskiwania USDT między sieciami blockchain eliminuje ryzyko związane z niestabilnością lub awarią jednej z nich. 

Kapitalizacja USDT z mocnym wzrostem

Na tle obecnego ożywienia na rynku kryptowalut oraz panującego optymizmu największy ze stablecoinów osiągnął historyczną kapitalizację rynkową na poziomie 100 miliardów dolarów, według danych pochodzących od CoinGecko.

Próg ten został jednak przekroczony tylko na chwilę, a obecna całkowita wartość USDT wynosi ponad 99,5 miliardów dolarów. 

Tether plasuje się na 3 pozycji wśród najpopularniejszych kryptowalutowych projektów. Tuż nad nim widnieje ether (ETH) oraz król wśród wirtualnych walut, czyli bitcoin (BTC).
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.