Tether otwiera 4 nowe działy, które nie dotyczą stablecoinów | Wiadomości | CrypS.

Tether otwiera 4 nowe działy, które nie dotyczą stablecoinów

Karolina Zawodnik

Firma zajmująca się emisją największego ze stablecoinów pod względem kapitalizacji rynkowej ujawniła swoją ekspansję na inne obszary branży blockchain. Przedsiębiorstwo to zamierza zaoferować szereg rozwiązań infrastrukturalnych wykraczających poza USDT.


  • Zgodnie z oficjalnym komunikatem Tether otwiera 4 nowe działy biznesowe. Są to: Tether Data, Tether Finance, Tether Power i Tether Edu(cation),
  • Najnowsze posunięcie ma pomóc emitentowi USDT we wzmocnieniu jego pozycji finansowej.

Tether wykracza poza obszar stablecoinów

Emitent największej “stabilnej” wirtualnej waluty poinformował o swoich planach związanych z otwarciem 4 nowych działów. Ma on skoncentrować się na rozwoju oraz inwestycjach strategicznych w nowe technologie tj. sztuczna inteligencja (AI) i platformy peer-to-peer za pośrednictwem inicjatywy Tether Data.

Z kolei dział związany z finansami miałby kierować tradycyjnymi produktami Tethera w postaci stablecoinów i usług finansowych. Tether Finance ma za zadanie wykorzystać blockchainy do stworzenia infrastruktury finansowej, która ułatwiłaby uruchomienie platformy tokenizacji aktywów cyfrowych.

Dział Tether Power będzie natomiast przewodził w zrównoważonej działalności firmy w zakresie wydobycia bitcoinów (BTC). W listopadzie 2023 r. firma ta zdradziła, że zamierza przeznaczyć około 500 mln dol. na działalność wydobywczą związaną z czołową kryptowalutą.

Ostatni z działów – Tether Edu(cation) – poświęcony ma zostać edukacji w zakresie umiejętności cyfrowych poprzez kultywowanie wiedzy, świadomości i biegłości technologicznej. Firma rozpoczęła już tę inicjatywę z partnerami takimi jak popularny analityk kryptowalutowy znany, jako Plan B, a także szwajcarskie miasta Lugano, które pozwala na legalne płatności w bitcoinach i USDT.

Dyrektor generalny Tethera – Paolo Ardoino – podkreślił, że dzięki tym nowym inicjatywom, wykraczającym poza ofertę stablecoinów, jego przedsiębiorstwo jest gotowe do tego, aby budować i wspierać wynalezienie i wdrożenie najnowocześniejszej technologii. Te zaś mogą pozwolić na osiągnięcie samowystarczalności, niezależności i wolności.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.