Tesla rozpoczyna produkcję super-komputerów AI | Wiadomości | CrypS.

Tesla rozpoczyna produkcję super-komputerów AI

Jacek Walewski
elon musk Elon Musk

Historia dzieje się na naszych oczach. Tesla pracuje nad urządzeniem, które może wiele zmienić w gospodarce i na rynku. Chodzi o super-komputer.


Tesla pracuje nad super-komputerem

Pierwsze sygnały, że firma Elona Muska zaczyna pracować nas super-komputerami, pojawiły się w maju tego roku. Wtedy utworzono nowe oficjalne konto na Twitterze – @Tesla_AI. Za pomocą tego profilu mogliśmy śledzić jej postępy związane z rozwojem sztucznej inteligencji. Brzmi intrygująco, prawda? Z pewnością zaciekawi was to, że to nie tylko kolejne mrzonki ekscentrycznego Elona Muska. W tym przypadku przyszłość staje się teraźniejszością!

21 czerwca nastąpił bowiem przełom. Na profilu dot. AI spółki opublikowano ważną aktualizację: długo oczekiwany superkomputer Dojo ma wejść do produkcji w lipcu 2023 r.

Z wykresu, jaki można przeanalizować na Twitterze, widać, że Tesla ma ambitne plany. Zamierza kontynuować rozbudowę swoich mocy obliczeniowych. W efekcie na początku 2024 roku znajdzie się już ponoć w pierwszej piątce najpotężniejszych pod tym kątem firm na świecie. Do października 2024 r. jej moc obliczeniowa osiągnie poziom 100 eksaflopów.

Co to jest Dojo?

Dojo to autorska platforma superkomputerowa Tesli, która została opracowana na potrzeby rozwoju uczenia maszynowego AI. Firma chce wykorzystać infrastrukturę do trenowania sieci neuronowych przy użyciu danych wideo pozyskanych z własnych pojazdów. Założenie jest takie, że superkomputer odegra ważną rolę w rozwoju technologii samojezdnych pojazdów Tesli. Może więc za parę lat osoby bez prawa jazdy będą w końcu mogły „samodzielnie” jeździć samochodami!

Warto dodać, że Tesla ma już potężny superkomputer oparty na GPU NVIDIA. Nowa oferta Dojo będzie jednak ciekawsza, bowiem wykorzystuje chipy i całą infrastrukturę zaprojektowaną przez nią samą.

W wątku na Twitterze na koncie dot. badań AI Tesli opisano to, w jaki sposób producent samochodów Muska buduje też swoje podstawowe modele autonomicznych robotów. Na koniec omówiono do tego wielomodelowe sieci neuronowe firmy, które są już zintegrowane z jej flotą samochodów elektrycznych.

Jak widać, Elon Musk szykuje nam sporą rewolucję technologiczną.

elon muskreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.