Ten token wzrósł o 84% po tweecie Elona Muska | Wiadomości | CrypS.

Ten token wzrósł o 84% po tweecie Elona Muska

Dawid Kucharczyk
dogecoin

Wczoraj (2 maja) CEO Twittera, Elon Musk, opublikował kolejny post na platformie social media. Zaledwie jedno zdanie miliardera doprowadziło do ogromnego wzrostu wartości natywnego tokena Cult DAO – w ciągu zaledwie kilku godzin jego kurs zyskał 84%.


„Cult / Culture” – czytamy w tweecie Muska.

Co ciekawe, sam miliarder nie wyjaśnił, o co dokładnie mu chodzi. Najwyraźniej jednak Musk celowo lub nie „podgrzał” kurs aktywa. Po jego tweecie CULT wzrósł 0,00000418 USD do 0,00000973 USD. W tym samym czasie kapitalizacja aktywa wzrosła aż 10-krotnie, z 1136,9 USD do 10957,6 USD.

W chwili pisania tego tekstu kurs nieco ochłonął. Obecnie aktywo oscyluje w okolicach poziomu 0.00000584 dolara. Wciąż jest to jednak wzrost o 40%.

cult dao

Sezon na meme coiny

Jest to tylko jeden z przypadków ostatniego hype’u na meme coiny. Innym przykładzem może być token PEPE. Pewien trader zarobił na nim ponad milion dolarów inwestując zaledwie kilkaset USD.

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy Elon Musk „wstrząsnął rynkiem”. Przypomnijmy, że jego prawnicy domagają się anulowania pozwu na absurdalną sumę 258 mld dolarów. Chodzi o schemat „pump and dump”, który miliarder miał stosować w przypadku DOGE.

dogecoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.