Ten jeden czynnik może wznieść cenę bitcoina (BTC) do 120 tys. dol., uważa Standard Chartered | Wiadomości | CrypS.

Ten jeden czynnik może wznieść cenę bitcoina (BTC) do 120 tys. dol., uważa Standard Chartered

bitcoin-btc-kryptowaluty

Zdaniem ekspertów ze znanego międzynarodowego banku największa z kryptowalut może odzyskać utracony poziom 50 tys. dol. za monetę jeszcze w tym r. Co więcej, spekulują oni, iż kurs BTC wzrośnie do 120 tys. dol. do końca 2024 r.


Analitycy ze Standard Chartered zaznaczyli w swoim najnowszym raporcie, że czołowa wirtualna waluta jest gotowa do tego, aby ustanowić nowy rekord cenowy w przyszłym r. Na czym opierają oni swoją prognozę?

Co może wpłynąć na kurs bitcoina?

Narracja popularnej instytucji bankowej wobec największej kryptowaluty uległa zmianie. Choć jeszcze w 2022 r. Standard Chartered sugerował, iż cena BTC może spaść nawet do 5 dol., obecnie jego prognozy nie są już niedźwiedzie. 

Niedawno wspomniana instytucja uznała, że kurs BTC zwiększy swoją wartość 4-krotnie od aktualnych poziomów, które wynoszą około 30 tys. dol. za monetę. W jej opinii kryptowaluta ta zacznie odzyskiwać siły jeszcze w tym r., aby przygotować się do nowego rajdu. 

Katalizatorem przyszłych wzrostów ma być “dynamika podaży”. Ze względu na to, iż górnicy przeznaczają coraz więcej “zasobów”, aby wydobywać bitcoiny, nie będą oni chcieli sprzedawać ich tak “tanio”. 

Brak równowagi między podażą a popytem przechyli się według Standard Chartered na korzyść byków. Poprzez brak sprzedaży wydobytych BTC górnicy mieliby wpłynąć na podaż bitcoina netto oraz wywrzeć presję na wzrost ceny. 

Warto obok dodać, że w 2024 r. czołowa kryptowaluta przejdzie swój czwarty Halving. W wyniku tego wydarzenia nagroda, jaką otrzymują górnicy za wydobycie bloku BTC, zmniejszy się o połowę, co również wpłynie na ograniczenie ilości bitcoinów dostępnych w obiegu. 

“Efekt BlackRock”

Wcześniej ten sam bank przewidywał świetlaną przyszłość dla bitcoina z uwagi na to, iż BlackRock zaczął ubiegać się o ETF na BTC dla rynku spot. Zatwierdzenie takiego funduszu inwestycyjnego z pewnością wpłynęłoby na wzrost adopcji ze strony inwestorów instytucjonalnych. 

Standard Chartered zaczął być aktywny w przestrzeni Web3. Należy dodać, że jego platforma kryptowalutowa Zodia zebrała 36 mln dol. w rundzie finansowania serii A w kwietniu br. 

bitcoin-btc-kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.