Telegramowy SCAM wyłudził 2 mln USD i zostawił wiadomość: "Kup teraz Lambo" | Wiadomości | CrypS.

Telegramowy SCAM wyłudził 2 mln USD i zostawił wiadomość: „Kup teraz Lambo”

Zerelik Maciej
telegram na białorusi

Członkowie WallStreetBets na reddicie są podejrzani o scam, który mógł spowodować straty nie mniejsze niż 2 miliony dolarów. Mieli oni stworzyć grupę na Telegramie, w której oszukiwali inwestorów, gwarantując im ogromne zyski.

SCAM na Telegramie

Według raportu Bloomberga, członkowie forum WallStreetBets do scamu wykorzystali popularną aplikację komunikacyjną Telegram. Konkretne konto o nazwie „WallStreetBets – Crypto Pumps” oferowało użytkownikom szansę na zakup nowego tokena WSB Finance, zanim został on wprowadzony na giełdy. Takie działanie normalnie nazywa się pre-mine sale.

Istota oszustwa była związana z trwającą hossą. Bitcoin i większość altcoinów gwałtownie zwiększyły swoją wartość w ostatnim czasie. Niektóre z monet osiągały nawet zyski rzędu 1000%. Członkowie WSB postanowili wykorzystać sytuację i nakłaniali użytkowników do dokonywania szybkich wpłat, gwarantując przy tym ogromne zwroty z inwestycji.

Konto nakłaniało też do przesłania kryptowalut m.in. Binance Coin (BNB) i Ethereum (ETH) do wskazanego portfela. Następnie, aby odebrać tokeny WSB Finance, użytkownik miał skontaktować się z specjalnym botem.

Sprawcy jednak nigdy nie wysłali monet. Co więcej, osoby, które już dokonały płatności, zostały poinformowane, że muszą ponownie wysłać równoważną kwotę lub ryzykują utratę swojej początkowej inwestycji.

Stracone przynajmniej 2,1 mln USD

Oszustom udało się wyprowadzić 3451 BNB. Ponieważ cena BNB w tym momencie wynosiła około 625 dolarów, scam spowodował straty na ponad 2,1 miliona dolarów. Tysiące poszkodowanych osób wyraziło swoją frustrację i próbowało zdemaskować osoby stojące za tym kontem. Niestety póki co bezskutecznie. Co więcej, ilość skradzionej drugiej kryptowaluty – eteru – nadal pozostaje tajemnicą.

Dwa tygodnie temu administratorzy WSB ostrzegali przed ofertami, które mogą próbować wykorzystać nazwę forum do nikczemnych czynów. Konto „WallStreetBets – Crypto Pumps” zostało usunięte z Telegramu, ale ktokolwiek nim zarządzał, pozostawił wiadomość, która może wprawić w osłupienie poszkodowane ofiary. Brzmi ona bowiem następująco: „Kup teraz Lambo”.

telegram na białorusi
reklama
reklama