Telegram zaprzecza wyciekowi ponad 137 GB wiadomości z krypto czatów | Wiadomości | CrypS.

Telegram zaprzecza wyciekowi ponad 137 GB wiadomości z krypto czatów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
telegram umożliwi przesyłanie kryptowaluty ton

Użytkownik Twittera o pseudonimie adyingnobody stwierdził niedawno, że uzyskał dostęp do 137,21 GB wiadomości użytkowników Telegrama. Przedstawiciele komunikatora stanowczo zaprzeczyli tym doniesieniom.


Autor materiału, który w tym momencie zebrał już ponad 3000 retweetów, twierdzi, że wykorzystał lukę w oprogramowaniu do przechwycenia plików tekstowych z czatów grupowych i prywatnych rozmów przedstawicieli branży kryptowalutowej. @adyingnobody wyjaśnił:

Luka odkryta w październiku 2019 r. umożliwia dostęp do zamkniętych czatów grupowych, jeśli nie zostały dla nich ustawione odpowiednie uprawnienia.

Według niego, wiadomości zawierają informacje o krypto scamach, napaściach na tle seksualnym, pedofilii, zabójstwach na zlecenie i innych kompromitujących rzaczach. Autor tweeta obiecał, że wszystkie dostępne dane będą publikowane etapami: 15 czerwca, 30 czerwca i 7 lipca.

Rzecznik Telegrama powiedział jednak w komentarzu dla The Block, że tweet miał “wszelkie znamiona oszustwa” i był prawdopodobnie próbą kradzieży fraz seed z portfeli kryptowalutowych użytkowników.

telegram umożliwi przesyłanie kryptowaluty tonreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.