Te zmiany doprowadzą do wzrostów na rynku kryptowalut - twierdzi Mike Novogratz | Wiadomości | CrypS.

Te zmiany doprowadzą do wzrostów na rynku kryptowalut – twierdzi Mike Novogratz

Karolina Kropopek
Kiedy hossa na kryptowalutach?

Jeden z wczesnych inwestorów ethereum (ETH) uznał, że w przestrzeni wirtualnych walut zaczynają tworzyć się zwyżkowe warunki. Mowa tu o Mike’u Novogratzie, który patrzy z optymizmem na rynek cyfrowych aktywów.


  • Dyrektor generalny Galaxy Digital stwierdził, iż bessa pochłonęła wiele ryzykownych projektów w przestrzeni wirtualnych walut,
  • Znany miliarder przedstawił kluczowe czynniki sprzyjające wirtualnym walutom,
  • Wskazał na możliwe pojawienie się przejrzystych regulacji, obniżkę stóp procentowych w USA czy rosnący popyt na bitcoinowe ETF-y.

Kryptowaluty mogą zostać uregulowane w USA

Mike Novogratz zauważył tworzące się zwyżkowe warunki dla cyfrowych aktywów. U ich podstaw ma stać kilka kluczowych czynników. Inwestor ten wyszedł z założenia, że rynek wirtualnych walut najgorsze ma już za sobą. Co więcej, zaznaczył on, iż bessa zadziałała na niego oczyszczająco, likwidując wiele ryzykownych i zdanych na niepowodzenie projektów. 

Podczas dyskusji na konferencji Global Alts dyrektor generalny Galaxy Digital wspomniał o czynnikach mogących popchnąć kryptowaluty na ścieżkę wzrostów. Jednym z nich mogą być regulacje tej branży.

Zakłada on bowiem, iż potencjalna większa jasność regulacyjna przyczyniłaby się do wzrostu adopcji. W jego opinii nowe przepisy mogą zostać wprowadzone w ciągu przyszłego roku. 

Cytowany miliarder przypomniał, że do wyborów w Stanach Zjednoczonych pozostało 11 miesięcy i niezależnie od tego, kto wygra – Demokraci czy Republikanie, Gary Gensler nie zostanie przewodniczącym amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Inne czynniki wpływające na cyfrowe aktywa

Następnym powodem wiatru w żagle dla rynku wirtualnych walut mogą być rosnące oczekiwania co do obniżki stóp procentowych przez amerykański bank centralny. To z kolei byłby czynnik skłaniający ludzi do sięgania po “zasoby inwestycyjne” o ograniczonej podaży – tj. bitcoin

Mike Novogratz wyraził również optymizm co do bitcoinowych ETF-ów spot. Uznał on bowiem, iż popyt na takie rozwiązania będzie rósł z czasem. W efekcie fundusze te będą skupować z rynku coraz to więcej BTC, co jeszcze bardziej wpłynie na ograniczenie dostępności tej wirtualnej waluty. 

Kiedy hossa na kryptowalutach?reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.