Szwajcarski bank InCore wszedł we współpracę z giełdą Kraken | Wiadomości | CrypS.

Szwajcarski bank InCore wszedł we współpracę z giełdą Kraken

Zerelik Maciej
Giełda kryptowalut Kraken

Szwajcarski bank InCore, stał się pierwszą instytucją finansową w kraju, która zaoferowała usługi bankowe giełdzie kryptowalutowej Kraken. Współpraca pozwoli na deponowanie środków w czterech walutach fiat: CAD, CHF, USD i EUR.

Integracja InCore z giełdą Kraken

Zapowiedziana w piątek integracja pozwoli użytkownikom giełdy Kraken, zasilać swoje rachunki za pomocą czterech walut fiat – dolara kanadyjskiego, franka szwajcarskiego, euro i funta brytyjskiego.

„Klienci prywatni i instytucjonalni, którzy chcą zdywersyfikować swój portfel w inteligentny i innowacyjny sposób dzięki firmie Kraken, mogą wpłacić na giełdę kryptowalut fiaty, za pośrednictwem InCore Bank „

– powiedział Mark Dambacher, prezes InCore Bank.

„Jako aktywa cyfrowe, kryptowaluty są cennym dodatkiem do nowoczesnego zarządzania aktywami i będą niezbędne jako wartość płatnicza i inwestycyjna w przyszłości. Dlatego cieszymy się, że możemy zaoferować tę usługę klientom firmy Kraken”.

Kraken ciągle rozszerza swoje usługi

Integracja ma miejsce, ponieważ bank strategicznie koncentruje swoją działalność na kryptowalutach, tokenizacji i blockchainowych aplikacjach.

Póki co, europejscy klienci mogą deponować na swoich rachunkach tylko walutę euro, za pomocą przelewów SEPA. Firmy planują dodać pozostałe trzy metody wpłat gotówkowych już w trzecim kwartale 2020 roku.

Jak wynika z raportu badawczego firmy Finery Tech, Kraken jest największą w Europie giełdą kryptowalutową według wolumenu euro. W ubiegłym miesiącu giełda rozszerzyła swoje usługi na Australię, dodając do swojej platformy dolara australijskiego (AUD).

„Cieszymy się, że możemy współpracować z InCore Bank w celu dalszego wzmocnienia powiązań między przemysłem kryptograficznym a tradycyjnymi instytucjami finansowymi. Głęboko rozumieją one potencjał aktywów cyfrowych, dzięki czemu są idealnym partnerem finansowym dla naszych klientów. Nieustannie pracujemy nad tym, aby zaoferować naszym klientom dodatkowe opcje deponowania środków na ich rachunkach”,

– powiedział Maximilian Marenbach, dyrektor ds. bankowości i płatności w regionie EMEA w firmie Kraken.

Giełda kryptowalut Kraken
reklama
reklama