Sześciu samurajów projektu Terra. Kim są i jak zamierzają ożywić upadły ekosystem? | Wiadomości | CrypS.

Sześciu samurajów projektu Terra. Kim są i jak zamierzają ożywić upadły ekosystem?

terra-classic-lunc

Grupa starszych inżynierów full-stack ma plan na to, aby odbudować upadły ekosystem Terra, który po rebrandingu nosi nazwę Terra Classic (LUNC). W ich opinii kryptowaluta ta ma “nieograniczony” potencjał do wzrostu. Należy ją tylko odpowiednio “ożywić”.


Terra Classic (dawna Terra) to oficjalna sieć stworzona przez Terraform Labs. Po upadku tego projektu z 2022 r. uruchomiono jej rozwidloną wersję, która przyjęła nazwę Terra. Członkowie tego ekosystemu zaznaczają, że Terra Classic jest niezależnym blockchainem. 

Plan związany z ożywieniem Terry

Kilku inżynierów nazywających siebie “sześcioma samurajami” współprowadzonych przez “Bilbo Bagginsa” i “Solid Snake’a” zaproponowało wydatki w wysokości 116 tys. dol. na trzeci kwartał br., aby postawić upadły projekt kryptowalutowy na nogi. 

Grupa programistów, w skład której wchodzą osoby z Terra Allies poinformowała, że zajęłaby się pracą nad tym ekosystemem w niepełnym wymiarze godzin, jeśli jego członkowie zagłosowaliby na taką propozycję. Zespół ten składa się z długoletnich członków społeczności Terry Classic, jak i jej inwestorów. 

W opinii szóstki samurajów Terry, LUNC ma nieograniczony potencjał do wzrostu, należy tylko pomóc tej kryptowalucie go zrealizować, wnosząc wartość do jej sieci.

Czego dotyczą propozycje ulepszenia?

Wśród niektórych sugestii znalazło się: skrócenie czasu synchronizacji między węzłami blockchaina Terra Classic, uruchomienie sieci testowej TerraUSD (USTC) w celu przeprowadzania w niej testów usług finansowych, aplikacja do generowania zysku dla posiadaczy tokenów, a także plan związany z nagradzaniem programistów za aktywność użytkowników generowaną przez ich aplikacje. 

Wszystkie te wysiłki miałyby wspólny cel, jakim jest zwiększenie wewnętrznej wartości ekosystemu Terra Classic. Co więcej, sześciu samurajów liczy na wzrost wartości przynależnego do tego projektu LUNC z czasem. 

Dotychczas niewielu członków społeczności kryptowalut wykazywało chęć postawienia dawnej Terry na nogi. Jej klęska spowodowała bowiem ogromne straty dla inwestorów. Oderwanie stablecoina TerraUSD (UST) od dolara amerykańskiego, doprowadziło do spadku wartości kryptowaluty LUNA (obecnej LUNC) aż o 99,9%. To z kolei przełożyło się na serię bankructw firm z branży wirtualnych walut, które posiadały ekspozycję na ten projekt, bądź były z nim w jakiś sposób powiązane. 

Co ciekawe, społeczność LUNC wykazuje skłonność do zaakceptowania wymienionych propozycji.

terra-classic-luncreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.