Szef SEC to dyktator - mówi CEO Ripple | Wiadomości | CrypS.

Szef SEC to dyktator – mówi CEO Ripple

Dawid Kucharczyk
Gensler atakuje giełdy

CEO Ripple wypowiedział się na temat ostatnich komentarzy przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary’ego Genslera dotyczących regulacji rynku kryptowalut.


Brad Garlinghouse, dyrektor generalny krypto firmy Ripple, wezwał amerykańskich ustawodawców do podjęcia działań w związku z ostatnimi wypowiedziami przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera. Szef Komisji zasugerował, że istniejące przepisy dotyczące papierów wartościowych mają zastosowanie do regulacji rynku kryptowalut.

Dodał, że chociaż Kongres mógłby działać, aby zapewnić większą jasność, nie uważa, że potrzebne są dodatkowe prawa lub regulacje. CEO Ripple argumentował, że takie decyzje powinny być jednak oparte na przepisach, a nie na osobistych poglądach przewodniczącego partii nadzorującej rynek.

Garlinghouse oskarżył Genslera o zachowywanie się jak dyktator, wskazując, że jego zdaniem brak jasnych regulacji zapewnia, że niejednoznaczność może służyć jako źródło władzy dla SEC.

Samo Ripple od kilku lat toczy spór z SEC o to, czy XRP jest papierem wartościowym, czy nie.

Gensler atakuje giełdyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.