Szef SCAMu Morris Coin aresztowany w Indiach | Wiadomości | CrypS.

Szef SCAMu Morris Coin aresztowany w Indiach

Maciej Żerelik
morris coin

Operator kryptowalutowej piramidy Morris Coin został aresztowany w Indiach. 36-letni oszust, zidentyfikowany przez New Indian Express jako Nishad K , został zatrzymany przez policję w indyjskim stanie Kerala. Jest on oskarżany o prowadzenie wielopoziomowego programu Ponziego. Miał obiecywać inwestorom ogromne zwroty z inwestycji w kryptowalutową platformę i token.

Morris Coin obiecywał wysokie zwroty z inwestycji

Wygląda na to, że Morris Coin wykorzystywał typowy schemat programu Ponziego. Jako zachętę dla inwestorów, obiecywał wysokie zyski, jednak udostępniał niewiele informacji na temat tego, jak program rzeczywiście będzie zarabiał pieniądze.

Nishad jest oskarżony o oferowanie Morris Coina – który notabene nigdy nie był notowany na żadnej giełdzie kryptowalutowej – w zamian za zamrożenie w programie minimum 15 000 rupii (205 dolarów) na co najmniej 300 dni.

Jak w przypadku wszystkich „dobrych” piramid, inwestorom obiecano gwarantowany zwrot z inwestycji. W przypadku Morris Coin miał to być minimalny zwrot w wysokości 270 rupii (3,70 USD) lub 1,85% inwestycji dziennie. Policja poinformowała również, że promotorzy Morris Coin, za wprowadzanie nowych inwestorów otrzymywali prowizję w wysokości nawet 10-40 procent.

Ofiary nie zgłosiły się na policję

Policja zaczęła przyglądać się Morris Coinowi nie z powodu doniesień od ofiar, które przypuszczalnie albo były zbyt zażenowane, by przyznać się do udziału, albo jeszcze nie zdały sobie sprawy, że zostały oszukane. Władze zaangażowały się w sprawę z powodu doniesień od osoby trzeciej. Inspektor prowadzący sprawę przeciwko Nishadowi potwierdził, że: „nie otrzymaliśmy żadnej skargi od inwestorów”.

morris coinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.