Szef OCC mówi, że stablecoiny potrzebują wspólnego standardu | Wiadomości | CrypS.

Szef OCC mówi, że stablecoiny potrzebują wspólnego standardu

Redakcja
stablecoiny

Pełniący obowiązki szefa Biura Kontrolera Waluty stwierdził, że stablecoiny powinny zostać objęte wspólnym standardem, podobnym do tego, jaki został ustanowiony w początkach Internetu.


Status stablecoinów na rynkach kryptowalutowych został skrytykowany przez ważnego regulatora w Stanach Zjednoczonych. Michael Hsu, szef Biura Kontrolera Waluty – niezależnego biura amerykańskiego Departamentu Skarbu, którego zadaniem jest regulowanie i nadzorowanie banków – powiedział, że stablecoiny muszą stać się interoperacyjne między sobą. Podkreślił też potencjalne korzyści, jakie mogą wyniknąć, jeśli firmy je emitujące opracują jeden standard techniczny i będą się do niego stosować.

Przemawiając w stolicy kraju na sympozjum Artificial Intelligence and the Economy: Charting a Path for Responsible and Inclusive AI, p.o. szefa OCC, Hsu, powiedział:

Aby zapewnić, że stablecoiny są otwarte i inkluzywne, uważam, że należy stworzyć inicjatywę ustalania standardów podobną do tej podjętej przez Internet Engineering Task Force i World Wide Web Consortium, z przedstawicielami, nie tylko z firm kryptowalutowych/Web3, ale także z uwzględnieniem środowisk akademickich i rządowych.

Hsu zauważył również gotowość OCC do współpracy z innymi agencjami rządowymi, aby pomóc firmom z branży stablecoinów w wypracowaniu jednolitego standardu technicznego, podobnego do tych, które były praktykowane w początkach istnienia Internetu.

OCC może na przykład skorzystać z usług Narodowego Instytutu Standardów i Technologii, aby ułatwić przyjęcie wspólnego wzorca dla stablecoinów, dzięki czemu będą one interoperacyjne.

stablecoinyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.