Szef OCC mówi, że stablecoiny potrzebują wspólnego standardu | Wiadomości | CrypS.

Szef OCC mówi, że stablecoiny potrzebują wspólnego standardu

Maciej Zerelik
stablecoiny

Pełniący obowiązki szefa Biura Kontrolera Waluty stwierdził, że stablecoiny powinny zostać objęte wspólnym standardem, podobnym do tego, jaki został ustanowiony w początkach Internetu.


Status stablecoinów na rynkach kryptowalutowych został skrytykowany przez ważnego regulatora w Stanach Zjednoczonych. Michael Hsu, szef Biura Kontrolera Waluty – niezależnego biura amerykańskiego Departamentu Skarbu, którego zadaniem jest regulowanie i nadzorowanie banków – powiedział, że stablecoiny muszą stać się interoperacyjne między sobą. Podkreślił też potencjalne korzyści, jakie mogą wyniknąć, jeśli firmy je emitujące opracują jeden standard techniczny i będą się do niego stosować.

Przemawiając w stolicy kraju na sympozjum Artificial Intelligence and the Economy: Charting a Path for Responsible and Inclusive AI, p.o. szefa OCC, Hsu, powiedział:

Aby zapewnić, że stablecoiny są otwarte i inkluzywne, uważam, że należy stworzyć inicjatywę ustalania standardów podobną do tej podjętej przez Internet Engineering Task Force i World Wide Web Consortium, z przedstawicielami, nie tylko z firm kryptowalutowych/Web3, ale także z uwzględnieniem środowisk akademickich i rządowych.

Hsu zauważył również gotowość OCC do współpracy z innymi agencjami rządowymi, aby pomóc firmom z branży stablecoinów w wypracowaniu jednolitego standardu technicznego, podobnego do tych, które były praktykowane w początkach istnienia Internetu.

OCC może na przykład skorzystać z usług Narodowego Instytutu Standardów i Technologii, aby ułatwić przyjęcie wspólnego wzorca dla stablecoinów, dzięki czemu będą one interoperacyjne.

stablecoinyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.