Syndyk Mt. Gox przedstawia plan spłaty wierzytelności | Wiadomości | CrypS.

Syndyk Mt. Gox przedstawia plan spłaty wierzytelności

Mariusz Przepiórka
były ceo mt.gox domaga się zakończenia sprawy przeciwko niemu

Syndyk upadłej giełdy kryptowalut Mt. Gox przedstawił plan spłaty wierzycieli. Zakłada on zaspokojenie roszczeń w tradycyjnych walutach, a także w BTC oraz BCH, natomiast pozostałe kryptowaluty zostaną wymienione na gotówkę i zwrócone w możliwie najpełniejszym zakresie.

W pierwszej kolejności opłacone zostaną koszty postępowania upadłościowego, a następnie swoje odszkodowania otrzymają wierzyciele. Syndyk najpierw zabezpieczy roszczenia w tradycyjnych walutach. Za zgodą sądu może również dojść do sprzedaży części BTC/BCH, aby zapewnić odpowiednie zasoby gotówki.

Syndyk Nobuaki Kobayashi przyznał, że nie zamierza kupować dodatkowych BTC/BCH. W przypadku niewystarczającej sumy kryptowalut roszczenia będą częściowo spłacane w tradycyjnych walutach. Na upadku giełdy w 2014 roku ucierpiało nawet 24 tysiące inwestorów. Łączne straty mogły osiągnąć sumę 850 000 BTC.

były ceo mt.gox domaga się zakończenia sprawy przeciwko niemu
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.