Światowe Forum Ekonomiczne publikuje raport dot. kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Światowe Forum Ekonomiczne publikuje raport dot. kryptowalut

Maciej Żerelik
swiatowe forum ekonomiczne kryptowaluty

Światowe Forum Ekonomiczne i jego skoncentrowany na kryptowalutach oddział – Global Future Council, opublikowały wczoraj swój inauguracyjny raport, podkreślający znaczenie kryptowalut. Szwajcarska organizacja odniosła się do kluczowwych wskaźników wiodących cyfrowych walut, w tym Bitcoina, Ethereum, Ripple’a, Tezosa i Litecoina.

Według opublikowanego w dniu 17 grudnia raportu, kryptowaluty mają potencjał do tworzenia nowych rynków. Dodatkowo, Światowe Forum Ekonomiczne podkreśliło znaczenie technologii blockchain i użyteczeności samych cyfrowych aktywów poza kryptowalutami.

Zgodnie z raportem, fundusz venture w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych – UNICEF CryptoFund, dokonał 12 inwestycji w startupy zlokalizowane w 8 krajach świata, na łączną kwotę 1125 Ethereum i 1 Bitcoin.

Światowe Forum Ekonomiczne podkreśliło też wykorzystanie technologii blockchain w Światowym Programie Żywnościowym (WFP). Ponad 106 000 syryjskich uchodźców w Jordanii otrzymało pomoc żywnościową poprzez właśnie technologię łańcucha bloków. Do tej pory uchodźcy otrzymali środki o wartości 23.5 mln, co przekłada się na 1,1 mln transakcji w blockchainie. W ten sposób zaoszczędzono 98% na opłatach bankowych.

Komentując niedawno opublikowany raport, Sheila Warren, szefowa Blockchain, Data and Digital Assets na Światowym Forum Ekonomicznym, powiedziała:

„Sieć Global Future Councils WEF pomaga nam rozciągnąć naszą wyobraźnię i wykorzystać innowacje do kształtowania bardziej integracyjnej przyszłości. Rada ta przyczyni się do zwiększenia naszej świadomości i zrozumienia korzyści i zagrożeń związanych z kryptowalutami, pomagając jednocześnie zapewnić, by korzyści te były ostatecznie dostępne dla całej gospodarki światowej”.

Rada ds. Przyszłości Kryptowalut

WEF ogłosił niedawno, że jego Rada ds. Przyszłości Kryptowalut ma ocenić istotne możliwości i wyzwania związane z cyfrowymi zasobami. Forum mianowało Meltema Demirorsa, dyrektora ds. strategii CoinShares, oraz Cuya Sheffielda, szefa działu ds. kryptografii w Visa, na współprzewodniczących. Z raportu wynika, że Światowe Forum Ekonomiczne jest zaangażowane w badanie różnych możliwości na rynku kryptowalut.

„Kryptowaluty mają potencjał do tworzenia nowych rynków i form wymiany wartości, które mogą napędzać wzrost w globalnej gospodarce”

– skomentował Sheffield.

„Wiele rozmów, które usłyszysz na temat kryptowalut, a wiele z tego, co zamierzamy zrobić w tej radzie, w rzeczywistości nie dotyczy technologii. Istotna analiza Bitcoin i innych kryptowalut polega raczej na wyobrażeniu sobie, co może być możliwe w przyszłości dzięki tej nowej technologii, która tworzy nowy zestaw narzędzi społecznych, politycznych i ekonomicznych”.

– dodał Demirors.

swiatowe forum ekonomiczne kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.