Świat oszalał. Organizowane są wybory Miss AI! | Wiadomości | CrypS.

Świat oszalał. Organizowane są wybory Miss AI!

Jacek Walewski
Wybory miss AI

Jeżeli irytują Cię nadużywające możliwości Photoshopa celebrytki, lepiej nie włączaj w najbliższym czasie komputera i nie łącz się z Internetem. Po Kim Kardashian nadchodzi Aitana Lopez i wybory Miss AI!


  • Organizowany jest pierwszy konkurs Miss AI,
  • Jurorzy wybiorą najpiękniejszą “modelkę”, która została stworzona za pomocą sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja stworzy kobiety idealne?

Każdy fan “South Parku” pamięta zapewne odcinek, w którym mali główni bohaterowie fascynują się celebrytkami, które dzięki Photoshopowi prezentują się idealnie na zdjęciach. Teraz autorzy kreskówki mają okazję do stworzenia sequela tamtej historii. Bohaterką mogłaby być Aitana Lopez.

Nie, to nie młodsza siostra Jennifer, która wylansowała teraz jakiś hit latino, o którym nie miałeś pojęcia, bo słuchasz ambitnej muzyki. To celebrytka i influencerka. Tyle że… nie istnieje. Przynajmniej w realnym świecie. Została bowiem opracowana przez agencję influencerską z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Dla swoich fanów jest 25-letnią fitness modelką z Barcelony. Generuje dla swoich właścicieli 100 tys. euro miesięcznie.

W mediach społecznościowych można znaleźć więcej modelek AI. Postaci, które nie istnieją w realu, ale w jakiś dziwny sposób zachwycają internautów. Zwłaszcza męską część.

Sukces cyfrowych modelek zainspirował teraz organizatorów Miss AI. Chodzi o “konkurs piękności dla botów wygenerowanych przez AI”. Za pomysłem stoi World AI Creator Awards. I tak, chodzi o wybór najpiękniejszej kobiety AI! To tak jakby zorganizować wybory miss kreskówek!

W jury zasiądą wspomniana Aitana Lopez, ale też Sally-Ann Fawcett, historyczka i organizatorka konkursów piękności, Emily Pellegrili, influencerka z rynku AI, i Andrew Bloch, przedsiębiorca i doradca PR w Lord Sugar.

Jak ocenić urodę bota?

Przed jurorami nie lada wyzwanie. Będą musieli ocenić ogólny wygląd cyfrowej gwiazdy, wykorzystanie narzędzi AI oraz wpływowość w social media. W tej pierwszej kategorii zastosowane zostaną takie same kryteria, jakie stosuje się w normalnych konkursach piękności.

Walczyć jest jednak o co. “Panie”, które staną na podium, podzielą między siebie nagrodę w wysokości 20 000 USD. Do tego dojdzie możliwość udziału w programach mentorskich dotyczących AI i doradztwo z zakresu PR.

Wybory miss AIreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.