Strike ogłasza partnerstwo z Shopify | Wiadomości | CrypS.

Strike ogłasza partnerstwo z Shopify

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
Shopify

Strike, czyli aplikacja do płatności mobilnych nawiązała współpracę z Shopify. Celem jest stworzenie nowego, amerykańskiego systemu, umożliwiającego natychmiastową konwersję płatności bitcoin (BTC) na dolary


Strike, czyli wiodąca na świecie platforma płatności cyfrowych zbudowana w oparciu o sieć Bitcoin Lightning Network, ogłosiła wczoraj integrację z Shopify. Zgodnie z prezentacją dyrektora generalnego Strike, Jacka Mallersa, użytkownicy mogą odbierać Bitcoiny od klientów i natychmiast zamieniać je na waluty fiducjarne bez żadnych opłat, ani opóźnień w przetwarzaniu. 

To ogromny krok w kierunku masowej adopcji BTC

Mallers powiedział, że każda strona internetowa, korzystająca z transakcji kartowych Shopify online, może już teraz przetwarzać płatności za pomocą Bitcoin Lightning Network. Partnerstwo trwa i jest ogromnym krokiem w kierunku masowej adopcji Bitcoina.

Jak wyjaśnił dyrektor generalny Strike:

To nowa, innowacyjna, doskonała kolej płatności, która w końcu jest osadzona i rozpowszechniana w naszym życiu. Będziesz mógł wejść do sklepu spożywczego, do Whole Foods, do Chipotle, chcesz użyć węzła Lightning, zrób to. Chcesz skorzystać z aplikacji Cash App? Robisz to.

Na liście jest McDonald’s

Dyrektor generalny Strike przedstawił także listę głównych amerykańskich firm, które w jego opinii byłyby w stanie przyjmować takie płatności. Na liście znalazł się m.in. McDonald’s, Walgreens, WalMart, CVS i Whole Foods oraz inne sklepy spożywcze i restaracje.

Co da integracja Strike z Shopify?

Jak powiedział Jack Mallers:

Integracja STRike umożliwi sprzedawcom Shopify dywersyfikację istniejących opcji płatności i dotarcie do niewykorzystanych rynków globalnych i siły nabywczej. Integracja Strike umożliwia również sprzedawcom Shopify generowanie oszczędności dzięki taniemu przetwarzaniu płatności. Poprzez natychmiastową konwersję płatności bitcoin (BTC) na dolary. Strike usuwa pewne komplikacje, z jakimi borykają się kupcy przy posiadaniu bitcoinów.

Strike umożliwia użytkownikom wysyłanie, a także otrzymywanie płatności w dowolnym miejscu, natychmiast, a także bez dodatkowych opłat.

Shopifyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.