Maps.me zebrało 50 milionów dolarów na budowę ekosystemu DeFi | Wiadomości | CrypS.

Maps.me zebrało 50 milionów dolarów na budowę ekosystemu DeFi

Konrad Juszczyk
Maps.me - runda finansowania - projekt DeFi i nowe funkcje

Nowy projekt od Maps.me może dorzucić swoje pięć groszy do masowego wdrożenia DeFi. Firma zebrała 50 mln dolarów, aby dodać nowe funkcje na platformie.

Czym jest Maps.me?

Maps.me został uruchomiony w 2012 roku pod swoją starą nazwą MapsWithMe i opracował aplikację nawigacyjną offline, z której korzysta obecnie 140 milionów ludzi na całym świecie. Mimo zdecydowanego przejęcia rynku przez Google Maps, platforma Maps.me nadal działa i ma swoje całkiem niemałe grono fanów. Apka jest znana ze swojego trybu offline i szczegółowości tras. Aktualizacja funkcjonalności może przynieść platformie rzeszę nowych zwolenników. 

Ponad 58% użytkowników mieszka w Europie i około 70% to osoby w wieku od 18 do 40 lat. Startup zebrał 50 milionów dolarów na budowę swojego ekosystemu DeFi. Runda finansowania „Maps.me 2.0” była prowadzona przez Sam Bankman-Fried z Alameda Research i obejmowała również udział CMS Holdings i Genesis Capital.

Funkcje aplikacji Maps.Me

Jak ogłoszono w poniedziałek, świeżo zebrany kapitał zostanie przeznaczony na uruchomienie portfela wielowalutowego na Maps.me i udostępni zdecentralizowany ekosystem finansowy (DeFi) na platformie.

Nowe funkcje – Maps.me 2.0

Maps.me 2.0 będzie szeroko zakrojoną aplikacją, obejmującą przewodniki turystyczne, rezerwacje hoteli i mapy offline, a także będzie posiadać funkcje wymiany walut i portfel kryptowalut oferujący roczne zyski nawet do 8%.

Nowe funkcje mają umożliwić dostęp do szeregu narzędzi płatniczych i inwestycyjnych. Platforma turystyczna stwierdziła, że ​​ich oferta portfela ma na celu zwalczanie wysokich opłat za wymianę walut i prowizji pobieranych przez banki i zewnętrznych dostawców rezerwacji podróży. Maps.me zamierza uprzyjemnić podróże swoim użytkownikom i umożliwić im dokonywanie rezerwacji bezpośrednio przez zintegrowany portfel z „prawie zerowymi” opłatami.

Maps.me doprowadzi do masowego przyjęcia DeFi i rozpowszechni innowacyjną technologię wśród mas – powiedział Sam Bankman-Fried, założyciel Alameda Research i giełdy kryptograficznej FTX.

Maps.me - runda finansowania - projekt DeFi i nowe funkcje
reklama
reklama