Stany Zjednoczone nie zbanują BTC - twierdzi Brian Brooks | Wiadomości | CrypS.

Stany Zjednoczone nie zbanują BTC – twierdzi Brian Brooks

Zerelik Maciej
braian brooks occ bitcoin

Wczoraj, podczas rozmowy z Squawk Box CNBC, obecny Kontroler Waluty (ang. Comptroller of the Currency) w USA i były główny prawnik w Coinbase – Brian Brook, obalił niedawne pogłoski o planach wprowadzenia przez Skarb Państwa nowych przepisów dot. kryptowalut.

Melissa Lee z Squawk Box przytoczyła serię tweetów opublikowanych niedawno przez dyrektora generalnego Coinbase, Briana Armstronga, w których napisał:

„Słyszeliśmy pogłoski, że amerykański skarb i sekretarz Mnuchin zamierzają pospieszyć z nowymi regulacjami dotyczącymi osobistych krypto portfeli przed końcem swojej kadencji”.

Nikt nie zbanuje Bitcoina

W odpowiedzi Brooks nie obalił pogłosek jednoznacznie, ale zauważył, że regulatorzy naprawdę chcą rozwiązać sprawę w odpowiedni dla wszystkich sposób.

„Jesteśmy bardzo skoncentrowani na naprawieniu tego i na tym, aby tego nie zabijać. To aby rozwijać sieci stojące za Bitcoinem i innymi krypto jest równie ważne jak zapobieganie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu”

– Brooks powiedział dla CNBC.

Na pytanie, czy do końca kadencji Donalda Trumpa wprowadzone zostaną nowe przepisy, Kontroler Waluty odpowiedział:

„Zobaczysz dużo dobrych wieści dla całej branży. Więc uwierz mi, będą bardzo pozytywne wiadomości. Jednocześnie, jest to niebezpieczny świat, musimy być z tym szczerzy. Ale nikt nie zabroni Bitcoina, nikt nie zabroni niektórych z tych technologii transmisji”.

Pod koniec listopada przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Jay Clayton, powiedział w stacji CNBC, że Bitcoin jako metoda płatności, w przyszłości może spotkać się z większą ilością regulacji.

Z drugiej strony SEC niedawno ułatwił krypto startupom pozyskiwanie funduszy.

braian brooks occ bitcoin
reklama
reklama