Stany Zjednoczone nie zbanują BTC - twierdzi Brian Brooks | Wiadomości | CrypS.

Stany Zjednoczone nie zbanują BTC – twierdzi Brian Brooks

Redakcja
braian brooks occ bitcoin

Wczoraj, podczas rozmowy z Squawk Box CNBC, obecny Kontroler Waluty (ang. Comptroller of the Currency) w USA i były główny prawnik w Coinbase – Brian Brook, obalił niedawne pogłoski o planach wprowadzenia przez Skarb Państwa nowych przepisów dot. kryptowalut.

Melissa Lee z Squawk Box przytoczyła serię tweetów opublikowanych niedawno przez dyrektora generalnego Coinbase, Briana Armstronga, w których napisał:

“Słyszeliśmy pogłoski, że amerykański skarb i sekretarz Mnuchin zamierzają pospieszyć z nowymi regulacjami dotyczącymi osobistych krypto portfeli przed końcem swojej kadencji”.

Nikt nie zbanuje Bitcoina

W odpowiedzi Brooks nie obalił pogłosek jednoznacznie, ale zauważył, że regulatorzy naprawdę chcą rozwiązać sprawę w odpowiedni dla wszystkich sposób.

“Jesteśmy bardzo skoncentrowani na naprawieniu tego i na tym, aby tego nie zabijać. To aby rozwijać sieci stojące za Bitcoinem i innymi krypto jest równie ważne jak zapobieganie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu”

– Brooks powiedział dla CNBC.

Na pytanie, czy do końca kadencji Donalda Trumpa wprowadzone zostaną nowe przepisy, Kontroler Waluty odpowiedział:

“Zobaczysz dużo dobrych wieści dla całej branży. Więc uwierz mi, będą bardzo pozytywne wiadomości. Jednocześnie, jest to niebezpieczny świat, musimy być z tym szczerzy. Ale nikt nie zabroni Bitcoina, nikt nie zabroni niektórych z tych technologii transmisji”.

Pod koniec listopada przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Jay Clayton, powiedział w stacji CNBC, że Bitcoin jako metoda płatności, w przyszłości może spotkać się z większą ilością regulacji.

Z drugiej strony SEC niedawno ułatwił krypto startupom pozyskiwanie funduszy.

braian brooks occ bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.