Stakowanie Ethereum zmniejszy zużycie energii o 99% | Wiadomości | CrypS.

Stakowanie Ethereum zmniejszy zużycie energii o 99%

Maciej Żerelik
ethereum proof of stake

Według nowego wpisu na blogu Carla Beekhuizena z Fundacji Ethereum, Ethereum po przejściu na proof-of-stake zmniejszy zużycie energii o 99,95%.

O ile mniej energii będzie zużywać ETH?

Beekhuizen oszacował, że istnieje 87 000 domowych stakerów zużywających około 100W energii, co daje łącznie 1,64 megawatów. Dodatkowo, jest jeszcze 52 700 giełd i powierników, które zużywają około 100W na 5,5 walidatorów, co daje w sumie 0,98 megawatów.

Opierając się na tych szacunkach, Beekhuizen twierdzi, że Ethereum zużyje około 2,62 megawatów, gdy przejdzie na proof-of-stake.

Beekhuizen dodał, że te szacunki mogą być zbyt duże. Zauważył, że jego osobista konfiguracja stakingu została zoptymalizowana do 15W, podczas gdy niektóre usługi stakingu używają zaledwie 5W na walidatora.

Oznacza to, że Ethereum nie będzie już zużywać energii odpowiadającej całemu krajowi czy nawet miastu. Zamiast tego, jego całkowite zużycie będzie porównywalne do małego miasteczka, w którym znajduje się około 2100 domów.

ethereum energia

Staking też zużywa energię

Chociaż redukcja zużycia energii była oczekiwana, Fundacja Ethereum wyraźnie stara się być przejrzysta, wskazując, że węzły proof-of-stake też zużywają energię.

Jednak w przeciwieństwie do systemu wydobywczego, na którym obecnie opiera się Ethereum, uczestnicy stakingu nie będą konkurować w zużyciu energii, aby odkryć blok. Zamiast tego, jego odkrywanie będzie opierać się na ilości stakowanych ETH oraz na różnych powiązanych czynnikach.

Wiadomość ta jest szczególnie istotna w świetle decyzji Tesli o porzuceniu płatności Bitcoin ze względu na fakt, że wydobycie Bitcoin wymaga dużych ilości energii.

ethereum proof of stakereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.