Binance szuka oszustów stojących za projektem Squid Game | Wiadomości | CrypS.

Binance szuka oszustów stojących za projektem Squid Game

Redakcja
squid game

Giełda kryptowalutowa Binance poinformowała, że stara się wytropić osoby stojące za krypto scamem Squid Game.

Rzecznik Binance powiedział dla Business Insider, że zespół “wdraża analitykę blockchaina, aby zidentyfikować napastników”. Według niego działanie firmy to “gest dobrej woli”. Z kolei dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao napisał w opublikowanym dzisiaj ogłoszeniu:

Ponieważ te oszustwa stają się coraz bardziej powszechne wraz z rozwojem przestrzeni DeFi, chciałbym skorzystać z tej okazji, aby przypomnieć użytkownikom, że DeFi nie jest pozbawione ryzyka, a my nienawidzimy, gdy ktoś traci swoje fundusze z powodu oszustw i innych cyberprzestępstw.

Squid Game scam

Token SQUID zadebiutował na zdecentralizowanych giełdach (DEX) PancakeSwap i DODO jako token Binance Smart Chain i osiągnął rekordowy poziom 2 856 dolarów. Następnie z sieci zniknęły powiązane z nim strony internetowe i platformy.

SQUID został uruchomiony w modelu play-to-earn, co oznacza, że użytkownicy mogli zarobić więcej tokenów poprzez udział w różnych grach. Aby wziąć w nich udział, trzeba było jednak najpierw kupić SQUID.

Token był od początku podejrzany. Na jego stronie internetowej widniało mnóstwo błędów ortograficznych i fałszywych rekomendacji od wielkich nazwisk, takich jak Elon Musk. Co najbardziej niepokojące, użytkownicy mogli kupować SQUID, ale nie mogli ich sprzedawać.

W dniu 1 listopada, oficjalny kanał Telegram projektu napisał:

Squid Game Dev nie chce kontynuować prowadzenia projektu, ponieważ jest przygnębiony przez oszustów i jest przytłoczony stresem. Musimy usunąć wszystkie ograniczenia i zasady transakcji w Squid Game.

I to właśnie wtedy potwierdzony został fakt, że osoby stojące za projektem przeprowadziły tzw. rug pull. Teraz wygląda na to, że Binance zdemaskuje anonimowych założycieli.

squid gamereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.