Spółka notowana na Nasdaq kupi Antminery za 23 mln dolarów | Wiadomości | CrypS.

Spółka notowana na Nasdaq kupi Antminery za 23 mln dolarów

Redakcja
kopalnia kryptowalut

Chiński producent sprzętu górniczego Bitmain właśnie zawarł umowę z Marathon Patent Group, jedną z najstarszych firm zajmujących się wydobyciem kryptowalut, notowaną na giełdzie w Nasdaq. Marathon kupi 10 500 koparek nowej generacji Antminer S-19 Pro za 23 miliony dolarów.

Najbardziej rentowna koparka bitcoina

Zgodnie z publicznym ogłoszeniem Marathon z piątku, ostatnie posunięcie było jednym z pierwszych kroków, aby osiągnąć cel, jakim jest zostanie największą kopalnią Bitcoina w Stanach Zjednoczonych.

Bitmain twierdzi, że najnowsze koparki z serii S-19 Pro, oferują 10 terahasów na sekundę (TH/s) na jednostkę i są to aktualnie najbardziej rentowne koparki do wydobywania BTC na świecie.

Prezes Marathon Merrick Okamoto, powiedział w oświadczeniu, że ostatnia akwizycja była ważnym krokiem milowym dla firmy, mówiąc

“Ta inwestycja ma doprowadzić do tego, że Marathon stanie się jedną z, jeśli nie największą, kopalnią Bitcoinów w Ameryce Północnej”.

Po dotarciu całej partii urządzeń, całkowita liczba koparek należących do grupy Marathon będzie wynosić około 13 520.

Wcześniej, w połowie czerwca i pod koniec lipca, firma zakupiła 500 koparek S-19 Pro, 700 M31S+ Whatsminers od Microbt oraz 660 innych urządzeń od Bitmain.

Prezes spółki kontynuował:

“Dzisiejsza wiadomość jest związana z niedawnym, stopniowym rozwojem firmy poprzez zakup 13 520 koparek nowej generacji, które po pełnej instalacji wygenerują 1,55 eksahasha (EH/s)”.

Akcje kopalni w tendencji wzrostowej

Rynek akcji spółek zajmujących się wydobyciem kryptowalut wykazuje ostatnio tendencję wzrostową, a spółki giełdowe, takie jak Hut8 i Riot blockchain, odnotowują wzrosty. Kurs akcji samego Marathonu wzrósł o ponad 12% w momencie pisania tego artykułu.

Nowe koparki zostaną zainstalowane w obiekcie Marathon w Quebec , a Bitmain planuje również wysłać 1000 zamówionych wcześniej urządzeń w okresie od października do listopada.

Wraz z ostatnią akwizycją, kopalnia z Las Vegas będzie stanowić 1,2% całego hashratu w sieci Bitcoin.

W międzyczasie, Bitmain nadal zmaga się z wewnętrznymi konfliktami pomiędzy jego współzałożycielami, Jihan Wu i Micree Zhan Ketuan. Bitwa o przywództwo doprowadziła do trzymiesięcznego opóźnienia w wysyłce Antminerów.

Pomimo tych opóźnień, Marathon potwierdził w swoim ostatnim ogłoszeniu, że “1360 koparek zostało dostarczonych” do obiektu hostingowego firmy.

kopalnia kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.