Sorare ma pozyskać w finansowaniu 450 mln EUR | Wiadomości | CrypS.

Sorare ma pozyskać w finansowaniu 450 mln EUR

Konrad Juszczyk
współpraca Sorare z Bayernem Monachium

Zapotrzebowanie inwestorów na niewymienne tokeny nadal rośnie, przez co platforma Sorare mocno na tym korzysta.

Sorare wciąż rośnie

Pojawiły się doniesienia, że ​​francuski producent gry karcianej NFT związanej z piłką nożną, Sorare, zbliża się do dużego finansowania. Oczekuje się, że startup z siedzibą w Paryżu zbierze największe jak dotąd finansowanie wynoszące około 450 milionów euro (532 milionów dolarów), przy wycenie firmy na co najmniej 3,8 miliarda dolarów. Wycena Sorare może przekroczyć nawet 4 miliardy dolarów, co jest wartością niezwykłą jak na zaledwie trzyletnią firmę. W maju japoński gigant inwestycyjny SoftBank przeprowadził szczegółowe rozmowy ze startupem, przez co firma ma być liderem w tej rundzie finansowania.

Gra NFT Sorare

Szereg najpotężniejszych klubów w Europie, w tym Bayern Monachium, Juventus, Real Madryt i Liverpool, uruchomiło za pośrednictwem platformy swoje NFT. Sorare zostało założone w 2018 roku, a gra karciana od firmy ma teraz 142 licencjonowane drużyny z najlepszych lig na całym świecie. Dyrektor generalny Sorare, Nicolas Julia, podobno zaprzeczył, jakoby przeprowadzono rundę finansowania, w przeciwieństwie do źródeł z Business Inisidera, które twierdzą, że runda jest bliska sfinalizowania.

Jeśli finansowanie o wartości pół miliarda dolarów zostanie potwierdzone, będzie to oznaczać błyskawiczny wzrost dla Sorare w 2021 roku, który wcześniej zebrał tylko 50 milionów dolarów w ramach finansowania serii A w lutym. Wtedy firma otrzymała wsparcie od Twittera, Instagrama, Discorda i francuskiej gwiazdy piłki nożnej Antoine’a Griezmanna. Według danych z DappRadar, Sorare zajmuje obecnie szóste miejsce na liście najpopularniejszych projektów NFT, odnotowując sprzedaż o wartości 12,37 miliona dolarów w ciągu ostatnich 30 dni.

współpraca Sorare z Bayernem Monachium
reklama
reklama