Solana w końcu przynosi dobre wieści! | Wiadomości | CrypS.

Solana w końcu przynosi dobre wieści!

Redaktor: Albert Czajkowski
solana

Najnowszy raport dot. wydajności sieci ósmego co do wielkości projektu kryptowalutowego pokazuje, iż poczyniła ona postępy.


Choć w przeszłości Solana często zawodziła swoich użytkowników, w drugim kwartale br. utrzymywała ona 100% czasu sprawności. Jest to jedno z wielu ulepszeń wprowadzonych do infrastruktury sieciowej tego projektu w pierwszej połowie 2023 r. 

Solana z kluczowymi postępami

Zgodnie z informacjami zawartymi w raporcie wydanym przez Solana Foundation sieć, którą zarządza obszerna i niezależna grupa walidatorów, wykazała poprawę pod względem kilku wskaźników wydajności, czasu produkcji bloków i przetwarzania transakcji na sekundę. 

Dyrektor wykonawczy w Solana Foundation Dan Albert przyznał, iż pierwsza połowa 2023 r. przyniosła wiele wyzwań dla tego projektu kryptowalutowego. Finalnie jednak sieć ta działała bardzo dobrze. Co więcej, kolejne postępy w ekosystemie nadejdą niebawem. 

Solana ma jeszcze bardziej wyróżnić się na tle konkurencji. Projekt ten mierzy decentralizację oraz żywotność swojej sieci za pośrednictwem czterech wskaźników. Są nimi: walidatorzy produkujący bloki, węzły RPC, współczynnik Nakamoto i aktywni programiści open source w sieci. Najnowsze dane dot. wymienionych komponentów wydają się dość pozytywne.

Główne zmiany i wdrożenia

Solana wdrożyła w obecnym r. technikę pozwalającą na przechowywanie danych bezpośrednio na blockchainie, drastycznie obniżając przy tym koszty. Dla przykładu wybicie 100 milionów tokenów niewymienialnych (NFTs) w tej sieci kosztuje obecnie zaledwie 50 SOL (około 1 279 dol. przy obecnym kursie). 

Należy przypomnieć o tym, że sieć Solany doznała awarii w lutym br., po której poczyniła znaczące postępy w celu ulepszenia procesu aktualizacji oprogramowania sieciowego, stawiając na dodatkowych zewnętrznych programistów i audytorów.

solanareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.