Solana integruje wyrocznie Chainlink z mainnetem | Wiadomości | CrypS.

Solana integruje wyrocznie Chainlink z mainnetem

Zerelik Maciej
solana

Chainlink ogłosił dwa dni temu, że jego zdecentralizowane wyrocznie cenowe stały się dostępne na blockchainie Solana. Dzięki temu deweloperzy już teraz mogą korzystać z wiarygodnych danych cenowych w czasie rzeczywistym dla siedmiu różnych par handlowych.


Chainlink ogłosił w piątkowym komunikacie prasowym, że jego sieci wyroczni cenowych zostały uruchomione na głównej sieci Solana. Na początek deweloperzy będą mogli korzystać z siedmiu różnych kanałów, w tym dla par BTC/USD, ETH/USD i USDC/USD. W najbliższych miesiącach udostępnione zostaną ich kolejne setki. Komentując integrację, współzałożyciel Chainlink, Sergey Nazarov, powiedział:

Dostarczając najbardziej wiarygodne i najwyższej jakości dane do i tak już błyskawicznie działającego blockchaina Solana, integracja Chainlink z Solaną jest dużym skokiem naprzód dla tego rodzaju skalowalnych, instytucjonalnych aplikacji DeFi, które można zbudować tylko na Solanie. Chainlink jest obecnie najbardziej solidną i wszechstronną siecią wyroczni na blockchainie Solana i przewidujemy, że jego rola w ekosystemie Solany będzie się zwiększać w miarę integracji kolejnych źródeł cen i dodatkowych usług poza łańcuchem.

Współzałożyciel Solany, Anatoly Yakovenko, dodał, że uruchomienie Chainlink w sieci „da deweloperom DeFi dostęp do najczęściej używanych wyroczni w blockchainie” i umożliwi im „budowanie nowych dappów i produktów DeFi”. W tym momencie, wiele projektów DeFi opartych na Solanie już zobowiązało się do adaptacji. Wśród nich znalazły się m.in. protokoły Francium, Tulip, Paricot Finance oraz UPFI.

Oprócz feedów cenowych, Chainlink chce wprowadzić do sieci wiele innych usług. Chodzi m.in. o Proof-of-Reserve do poświadczania aktywów, keepery do automatyzacji opartej na zdarzeniach i czasie oraz Verifiable Random Function do uzyskiwania losowości.

solana
reklama
reklama