Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) odkryła nielegalną kopalnię | Wiadomości | CrypS.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) odkryła nielegalną kopalnię

Zerelik Maciej
mining

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) odkryła w obwodzie charkowskim nielegalnie podłączoną kopalnię, która co miesiąc zużywała energię elektryczną wartą setki tysięcy hrywien.


Sprzęt został znaleziony w wynajętym magazynie pod Charkowem. Według SBU, w organizację kopalni zaangażowanych było kilku miejscowych mieszkańców.

Stróże prawa zaznaczyli, że sprawcy poprzez nielegalne podłączenie do sieci kradli energię elektryczną „w ilościach przemysłowych” :

Jednocześnie systematyczne przeciążanie sieci użytkowych mogło doprowadzić do dużych przerw w dostawie prądu w obiektach mieszkalnych i infrastrukturze krytycznej na obszarach frontowych.

SBU podała, że prowadzi śledztwo przygotowawcze.

Nielegalna kopalnia kryptowalut odkryta w najstarszym rosyjskim więzieniu

Z kolei w maju, dziennik biznesowy „Kommersant” informował, że rosyjscy funkcjonariusze organów ścigania wszczęli śledztwo w sprawie wydobycia kryptowalut w najstarszym więzieniu w Rosji zbudowanym w 1771 roku.Sprzęt do miningu został znaleziony na terenie kliniki psychiatrycznej prowadzonej przez Federalną Służbę Więzienną w więzieniu Butyrskaja, w dystrykcie Tverskoy, w centrum Moskwy.

Wówczas ustalono, że urzędnik wraz ze swoimi jeszcze niezidentyfikowanymi wspólnikami mógł zainstalować sprzęt do miningu w listopadzie ubiegłego roku. Zastępca naczelnika został oskarżony o kradzież energii elektrycznej. Kryptowalutę wydobywano do lutego 2022 roku. W tym czasie, maszyny zużyły blisko 8400 kW energii elektrycznej, opłacanej przez rząd. Łączny koszt szacuje się na ok. 62 000 rubli (ok. 1000 USD).

mining
reklama
reklama