Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) odkryła nielegalną kopalnię | Wiadomości | CrypS.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) odkryła nielegalną kopalnię

Redakcja
mining

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) odkryła w obwodzie charkowskim nielegalnie podłączoną kopalnię, która co miesiąc zużywała energię elektryczną wartą setki tysięcy hrywien.


Sprzęt został znaleziony w wynajętym magazynie pod Charkowem. Według SBU, w organizację kopalni zaangażowanych było kilku miejscowych mieszkańców.

Stróże prawa zaznaczyli, że sprawcy poprzez nielegalne podłączenie do sieci kradli energię elektryczną “w ilościach przemysłowych” :

Jednocześnie systematyczne przeciążanie sieci użytkowych mogło doprowadzić do dużych przerw w dostawie prądu w obiektach mieszkalnych i infrastrukturze krytycznej na obszarach frontowych.

SBU podała, że prowadzi śledztwo przygotowawcze.

Nielegalna kopalnia kryptowalut odkryta w najstarszym rosyjskim więzieniu

Z kolei w maju, dziennik biznesowy „Kommersant” informował, że rosyjscy funkcjonariusze organów ścigania wszczęli śledztwo w sprawie wydobycia kryptowalut w najstarszym więzieniu w Rosji zbudowanym w 1771 roku.Sprzęt do miningu został znaleziony na terenie kliniki psychiatrycznej prowadzonej przez Federalną Służbę Więzienną w więzieniu Butyrskaja, w dystrykcie Tverskoy, w centrum Moskwy.

Wówczas ustalono, że urzędnik wraz ze swoimi jeszcze niezidentyfikowanymi wspólnikami mógł zainstalować sprzęt do miningu w listopadzie ubiegłego roku. Zastępca naczelnika został oskarżony o kradzież energii elektrycznej. Kryptowalutę wydobywano do lutego 2022 roku. W tym czasie, maszyny zużyły blisko 8400 kW energii elektrycznej, opłacanej przez rząd. Łączny koszt szacuje się na ok. 62 000 rubli (ok. 1000 USD).

miningreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.