Sławomir Mentzen na NBX: „Ten system trzeba zniszczyć”

Mentzen bitcoin
W tym poście:
Bitcoin
-2.97%

Sławomir Mentzen pojawił się na Next Block Expo (NBX) i powiedział na miejscu słowa, które nie pozostawiają złudzeń: Konfederacja walczy dziś o elektorat fanów bitcoina.


  • Sławomir Mentzen powiedział na NBX, że bitcoin daje wolność finansową
  • Skrytykował obecny system finansowy.
  • Swoim wystąpieniem Mentzen podkreślił to, że walczy o elektorat fanów bitcoina.

Mentzen wspiera bitcoina

Sławomir Mentzen od dawna otwarcie popiera bitcoina.

Sam lata temu zainwestował w kilkadziesiąt BTC, które, jak wynika z jego oświadczenia majątkowego, w dalszym ciągu hodluje.

Teraz współlider Konfederacji pojawił się na konferencji Next Block Expo w Warszawie.

Na miejscu powiedział, że bitcoin i kryptowaluty są rewolucją, która może pomóc osiągnąć wolność finansową poza kontrolą rządów.

Niestety Mentzen wskazał, że politycy robią dziś wiele, by uderzyć w ten rynek. Regulacje UE (MiCA) i działania polskiego KNF wręcz zabijają innowacyjność w branży.

Bitcoin jest piękny i wspaniały dlatego, że daje szansę na zniszczenie tego systemu finansowego. My nie chcemy dostosować się do tego systemu. My chcemy ten system zniszczyć, bo się do niczego nie nadaje

– ostrzegał.

Dodał, że NBP powinien dodać bitcoiny do swoich rezerw.

Jednocześnie poseł Konfederacji wskazał, że system bankowy jest „jedną z gorszych rzeczy funkcjonujących we współczesnym świecie”.

Do tego jest anachroniczny: przelew międzynarodowy potrafi „iść” nawet kilka dni.

Swoje wystąpienie Mentzen zakończył hasłem „HODL & STAY STRONG! TO THE MOON!”.

Walka o kryptowalutowy elektorat

Wystąpienie lidera Nowej Nadziei pokazuje, że jego środowisko polityczne rozpoczęło walkę o elektorat zwolenników kryptowalut w Polsce.

Badania sugerują, że osób, które interesują się cyfrowymi aktywami, jest w naszym kraju od 1 do 3 mln.

A to oznacza taką grupę wyborców, która pozwala wprowadzić do Sejmu kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu posłów.

Wystarczy spojrzeć na poniższe wyniki elekcji z 2023 roku. Na Konfederację głos oddało wtedy 1,5 mln wyborców, na Nową Lewicę – 1,8 mln.

Z kolei ówczesna Trzecia Droga mogła pochwalić się poparciem 3,1 mln osób. Warto dodać, że to ona zadecydowała o tym, kto dziś rządzi w Polsce.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->