Skargi użytkowników na przerwy w pracy giełd | Wiadomości | CrypS.

Skargi użytkowników na przerwy w pracy giełd

Konrad Juszczyk
Skargi użytkowników na przerwy w pracy giełd podczas załamania rynku

Gwałtowny spadek notowań na rynku kryptowalut doprowadził do dużej aktywności inwestorów, która przerosła techniczne możliwości giełd i spowodowała zakłócenia w ich pracy. 

Przerwa w działaniu największych giełd

Giełdy kryptograficzne są głównymi filarami w świecie aktywów cyfrowych, które umożliwiają ekspozycję na nie. Niestety dosyć często napotykają trudności techniczne, gdy ruch inwestorów staje się zbyt duży, co stawia pod znakiem zapytania ich gotowość do obsługi szybko rozwijającego się rynku.

W szczytowym okresie ostatniej hossy w 2017 roku zarówno Coinbase, jak i Binance blokowały użytkownikom dostęp do różnych funkcji z powodu problemów wewnętrznych. Tym razem było podobnie, ponieważ gwałtowny spadek spowodował problemy techniczne na największych giełdach kryptograficznych. Warto również podkreślić, że strony do śledzenia ruchów kryptowalut jak CoinMarketCap i CoinGecko zaobserwowały problemy z ładowaniem.

Giełda Coinbase odnotowała „przestoje” na stronie internetowej i urządzeniach mobilnych, co spowodowało problemy z interfejsami API, a także opóźnieniami wypłat. Kraken wyświetlał dużej ilości użytkowników błąd mówiący o „problemach z łącznością” w przeglądarce i na urządzeniach mobilnych, a także problem z funkcją Instant Buy. Systemy Gemini miały ogólnie obniżoną wydajność, a największa giełda na świecie Binance była przeciążona, przez co użytkownicy nie mieli możliwości wpłacenia środków i wypłaty swoich tokenów.

Wielu handlowców gra długie lub krótkie pozycje, aby zwiększyć swoje zyski, jednak ze względu na problemy z platformami część tych, którzy nie ustawili zasad stop-loss, nie byli w stanie zamknąć swoich pozycji, aby zminimalizować straty lub wyjść z zyskiem. Według danych Bybt.com w ciągu ostatnich 24 godzin ponad 800,000 traderów zlikwidowało swoje pozycje, co odpowiada wartości 8,6 miliarda dolarów.

„To zdecydowanie złe doświadczenie dla osób przyzwyczajonych do swojego tradycyjnego konta maklerskiego” – powiedziała Aubrey Strobel, szefowa komunikacji w Lolli. Dodała ona również, że platformy takie jak Binance i Coinbase, to główny sposób, w jaki nowi gracze wchodzą na rynek kryptowalut, przez co mogą zmienić swoje zdanie co do tego rynku.

Skargi użytkowników na przerwy w pracy giełd podczas załamania rynkureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.