Singapurski bank DBS wyemitował obligacje na blockchainie | Wiadomości | CrypS.

Singapurski bank DBS wyemitował obligacje na blockchainie

Maciej Żerelik
singapur bitcoin

Największy bank w Azji Południowo-Wschodniej – DBS, jest kolejnym bankiem który wyemitował obligacje na blockchainie.

DBS ogłosił dzisiaj, że wyemitował obligacje na blockchainie warte 11,3 miliona dolarów. Zasilą one jego nadchodzącą ofertę security tokenów. STO polegają na sprzedaży kryptowalut, które reprezentują papiery wartościowe poza łańcuchem (jak akcje). Podobnie jak w przypadku ICO, są one sposobem na pozyskanie kapitału.

Obligacje na blockchainie wyemitowały już wcześniej Santander Bank, Société Générale i Bank Światowy. W zeszłym miesiącu Europejski Bank Inwestycyjny sprzedał dwuletnie obligacje na Ethereum o wartości 121 milionów dolarów.

Szef rynków kapitałowych w DBS, Eng-Kwok Seat Moey, wyjaśnił, że cyfrowa obligacja banku jest zakładem na powszechną adopcję blockchaina.

Oczekujemy, że tokenizacja aktywów stanie się coraz bardziej mainstreamowa, ponieważ więcej naszych klientów zaczyna obejmować emisję security tokenów jako część ich działań związanych z pozyskiwaniem funduszy kapitałowych.

Obligacje wygasają za sześć miesięcy i wypłacają 0,60% zysku rocznie. Można je kupić w partiach po 10 000 SGD (7568 USD).

Obligacje handlowane są na należącej do DBS giełdzie kryptowalut – Digital Exchange (DDEx), która została uruchomiona pod koniec ubiegłego roku. Oprócz obligacji cyfrowych, giełda obsługuje transakcje między czterema walutami fiat (SGD, USD, HKD, JPY) i czterema kryptowalutami (Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, XRP).

Emitenci cyfrowych obligacji mają nadzieję, że umieszczenie tradycyjnych papierów wartościowych w formie kryptowalut może ułatwić handel nimi. Proces ten pozwala również na frakcjonalizację. Podzielenie obligacji i przekształcenie ich w zamienne tokeny może sprawić, że niepraktyczne inwestycje staną się łatwiejsze.

singapur bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.