Singapurski bank DBS wyemitował obligacje na blockchainie | Wiadomości | CrypS.

Singapurski bank DBS wyemitował obligacje na blockchainie

Zerelik Maciej
singapur bitcoin

Największy bank w Azji Południowo-Wschodniej – DBS, jest kolejnym bankiem który wyemitował obligacje na blockchainie.

DBS ogłosił dzisiaj, że wyemitował obligacje na blockchainie warte 11,3 miliona dolarów. Zasilą one jego nadchodzącą ofertę security tokenów. STO polegają na sprzedaży kryptowalut, które reprezentują papiery wartościowe poza łańcuchem (jak akcje). Podobnie jak w przypadku ICO, są one sposobem na pozyskanie kapitału.

Obligacje na blockchainie wyemitowały już wcześniej Santander Bank, Société Générale i Bank Światowy. W zeszłym miesiącu Europejski Bank Inwestycyjny sprzedał dwuletnie obligacje na Ethereum o wartości 121 milionów dolarów.

Szef rynków kapitałowych w DBS, Eng-Kwok Seat Moey, wyjaśnił, że cyfrowa obligacja banku jest zakładem na powszechną adopcję blockchaina.

Oczekujemy, że tokenizacja aktywów stanie się coraz bardziej mainstreamowa, ponieważ więcej naszych klientów zaczyna obejmować emisję security tokenów jako część ich działań związanych z pozyskiwaniem funduszy kapitałowych.

Obligacje wygasają za sześć miesięcy i wypłacają 0,60% zysku rocznie. Można je kupić w partiach po 10 000 SGD (7568 USD).

Obligacje handlowane są na należącej do DBS giełdzie kryptowalut – Digital Exchange (DDEx), która została uruchomiona pod koniec ubiegłego roku. Oprócz obligacji cyfrowych, giełda obsługuje transakcje między czterema walutami fiat (SGD, USD, HKD, JPY) i czterema kryptowalutami (Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, XRP).

Emitenci cyfrowych obligacji mają nadzieję, że umieszczenie tradycyjnych papierów wartościowych w formie kryptowalut może ułatwić handel nimi. Proces ten pozwala również na frakcjonalizację. Podzielenie obligacji i przekształcenie ich w zamienne tokeny może sprawić, że niepraktyczne inwestycje staną się łatwiejsze.

singapur bitcoin
reklama
reklama