Shiba Floki rośnie o 1300% po tweecie Elona Muska | Wiadomości | CrypS.

Shiba Floki rośnie o 1300% po tweecie Elona Muska

Konrad Juszczyk
Shiba Floki rośnie o 1300% po tweecie Elona Muska

Elon Musk chwalił się swoim szczeniakiem rasy Shiba Inu o imieniu Floki, który spowodował wzrost niektórych kryptowalut, jak dla przykładu FSHIB.

Musk ponownie wpływa na rynek krypto

Na Twitterze szefa Tesli pojawił się dziś post ze zdjęciem nowego pupila miliardera — Floki, pies rasy Shiba Inu. Poza fanami na platformie społecznościowej ten ruch odnotowali również inwestorzy, powodując wzrost tokenów: Shiba Floki (FSHIB) o ponad 1300% i Floki Inu (FLOKI) o ponad 100%. Dogecoin odnotował raczej niewielki wzorst, dzięki tweetowi Muska, ponieważ zaledwie 3%.

Część osób patrząc na wzrosty tych projektów chciałaby z pewnością powiedzieć — „przecież, to zwykły przypadek”. Trzeba jednak podkreślić, że wiele projektów kryptograficznych zostało nazwanych Floki nie bez powodu. Elon Musk w czerwcu tego roku dodał tweeta, mówiącego o tym, że jego Shiba Inu będzie tak właśnie się nazywał, co spowodowało napływ nowych projektów nazywanych: Baby Floki, Mini Floki Shiba, Baby Floki Inu, itd..

To nie pierwszy raz, kiedy ceny kryptowalut wzrosły z powodu tweetów Elona Muska. Szef Tesli zaczął bardzo agresywnie tweetować na temat aktywów cyfrowych na początku tego roku, gdzie Dogecoin był jego głównym tematem „obrad”. Od tego czasu Musk przestał tak często dodawać posty powiązane z kryptowalutami, między innymi ze względu na regulatorów, jednak jak widać przed tym ekscentrycznym bogaczem jeszcze długa droga.

Shiba Floki rośnie o 1300% po tweecie Elona Muska
reklama
reklama