Senat Nowego Jorku uchwalił ograniczenie wydobycia bitcoinów | Wiadomości | CrypS.

Senat Nowego Jorku uchwalił ograniczenie wydobycia bitcoinów

Anna Sutowicz
Senat Nowego Jorku uchwalił ograniczenie wydobycia bitcoinów

Senat Nowego Jorku uchwalił ustawę dotyczącą kopania kryptowalut za pomocą Proof-of-Work (PoW). To próba rozwiązania niektórych problemów środowiskowych związanych z kryptowalutami. W praktyce, nowa ustawa może doprowadzić do zakazu miningu.


Ustawa, która została przyjęta przez Zgromadzenie Stanowe nakłada dwuletnie moratorium na wszelkie nowe projekty z rynku miningu wykorzystujące Proof-of-Work” (PoW). Senat przegłosował dokument stosunkiem głosów: 36 do 27. Nowa ustawa wejdzie w życie po podpisaniu przez gubernatora stanu Kathy Hokul.

Według senatora Kevina Parkera, procesowany jest jeszcze jeden wniosek dotyczący pozwolenia na start podobnego projektu, który może zostać wstrzymany aż do czasu zakończenia badań, jakie planuje przeprowadzić stan. W ciągu dwóch lat władze zamierzają zbadać potencjalny wpływ wydobycia „Proof-of-Work” na środowisko. 

To w praktyce „bezwarunkowy zakaz” miningu

Branża kryptowalut uważa, że działania polityków to w praktyce „bezwarunkowy zakaz” miningu. Clark Vaccaro, który pełni obowiązki prezesa i dyrektora do spraw strategii w branżowej organizacji handlowej BaSIC, powiedział, że:

Przyjęcie ustawy to ponury dzień dla technologii blockchain, skutecznie zamyka drzwi rodzącej się branży.

Nowy Jork od dawna jest postrzegany jako korzystne miejsce do zakładania firm zajmujących się wydobyciem kryptowalut ze względu na tanie źródła energii hydroelektrycznej. W ostatnich latach firmy wydobywcze zmieniły również przeznaczenie nieczynnych elektrowni węglowych.

Firmy kopiące bitcoiny z siedzibą w Nowym Jorku już wcześniej groziły opuszczeniem stanu, jeżeli moratorium będzie uchwalone. Powoływały się m.in. na względną łatwość prowadzenia działalności w stanach bardziej przyjaznych dla branży. 

W kwietniu 2021 roku grupa amerykańskich kongresmenów zwróciła się z wnioskiem do Agencji Ochrony Środowiska o dokonanie przeglądu przemysłu wydobywczego pod kątem zagrożeń dla środowiska i zgodności z powiązanymi regulacjami prawnymi.

Senat Nowego Jorku uchwalił ograniczenie wydobycia bitcoinów
reklama
reklama