SEC zawiera ugodę z Enigmą w sprawie nierejestrowanej ICO | Wiadomości | CrypS.

SEC zawiera ugodę z Enigmą w sprawie nierejestrowanej ICO

Mariusz Przepiórka
SEC ICO

Regulująca amerykański rynek finansowy SEC nałożyła karę za kolejną emisję ICO przeprowadzoną bez rejestracji tokenów jako papierów wartościowych. Spółka Enigma MPC w efekcie ICO rozpoczętej w 2017 roku miała zebrać około 45 mln USD.

Zdaniem SEC działania Enigmy naruszały przepisy w zakresie papierów wartościowych. Mechanizm oferty przedstawionej przez spółkę nosił cechy papierów wartościowych, dlatego powinna ona dokonać rejestracji w SEC.

W ramach ugody Enigma zgodziła się zapłacić karę w wysokości 500 tys. USD. Ponadto spółka zobowiązała się do zwrotu środków wszystkim inwestorom, którzy kupili tokeny. Ugoda obejmuje również rejestrację tokenów i składanie okresowych sprawozdań do SEC.

Projekt Enigma oferuje zdecentralizowaną platformę, na której użytkownicy mogą tworzyć własne kryptowalutowe fundusze hedgingowe. Jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży tokenów platforma padła ofiarą ataku hakerskiego, w którym przejęto Ethereum o wartości około 500 tys. USD.

SEC ICOreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.